EnglishEnglish
 
Algorhythm

Algorhythm
Vertigo Summer Jazz Festival

pt., 20 lipca 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

W ramach letniego festiwalu jazzowego Vertigo, zapraszamy Państwa również do naszego lokalu, gdzie w każdy piątek lipca zaprosiliśmy młode gwiazdy polskiej sceny jazzowej.

Algorhythm

Skład: Emil Miszk – trąbka, Sławek Koryzno – perkusja, Krzysztof Słomkowski – bas, Szymon Burnos – piano, Piotr Chęcki – saksofon

Otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody. Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczości różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

Wydana w ubiegłym roku "Mandala", druga płyta zespołu, spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno słuchaczy jak i krytyków - album znalazł się w podsumowaniu 2017 roku portalu Polish Jazz czy Bartka Chacińskiego z Tygodnika Polityka.

Grupa właśnie nagrywa swoją trzecią płytę, której premierę planuje na wiosnę bieżącego roku i ma plany intensywnie promować ją podczas koncertów w czerwcu. Trasę organizujemy pod szyldem Nowe idzie od morza, inicjatywy która promuje trójmiejską muzykę od 2012 roku, a teraz poszerza działalność o organizację koncertów.

Więcej informacji o zespole (recenzje, zdjęcia, odsłuch płyt) znajduje się tutaj: http://noweidzieodmorza.com/algorhythm/

Godzina 22:00

II KONCERT

The Cuban Latin Jazz

Zapraszamy na gorące latynoskie rytmy które poprowadzi Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak i Taras Backovskyy

The Cuban Latin jazz to nowa propozycja na rynku muzyki jazzowej. Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej - rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej.

https://www.facebook.com/thecubanlatinjazz/about/?ref=page_internal

Bilety
Sprzedaż zakończona.