EnglishEnglish
 
Chojnacki-Miguła Contemplations

Chojnacki/Miguła Contemplations
Vertigo Summer Jazz Festival

czw., 12 sierpnia 2021, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy na pierwszy koncert otwierający czwartą edycję Vertigo Summer Jazz Festival. W ramach koncertu odwiedzimy stały punkt programu naszych wakacyjnych podróży muzycznych - taras Hotelu Monopol Wrocław. 

Chojnacki/Miguła Contemplations. Projekt dwóch muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: Jana Chojnackiego (trąbka) i Filipa Miguły (fortepian), posiadających doświadczenie w wykonywaniu wszelkiego rodzaju muzyki: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, aż do różnych gatunków muzyki rozrywkowej. Ze względu na bardzo zbliżony gust muzyczny postanowili połączyć siły i stworzyć własny projekt.

Zaprosili do niego Bartka Chojnackiego (kontrabas) oraz Dawida Opalińskiego (perkusja). Inspirując się muzyką świata, nie zastanawiając się nad jej podziałami formalnymi czerpią z niej i próbują połączyć w coś nowego i świeżego, z czym chcą się identyfikować, nie odcinając się jednak od korzeni jazzu, na którym się wychowali. 

W roku 2020 premierę miał debiutancki album zespołu, który został pozytywnie przyjęty przez krytyków, jak i środowisko muzyczne. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix konkursu Powiew Młodego Jazzu na XIX Krokus Jazz Festiwal w 2020 roku w Jeleniej Górze oraz nagrodę specjalną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego na Konkursie na Indywidualność Jazzową podczas 56. Jazzu nad Odrą we Wrocławiu.

Skład:

Jan Chojnacki - tr,
Filip Miguła - pno,
Bartek Chojnacki - bas,
Dawid Opaliński - dr.


Ceny biletów

40 zł - bilet wstępu

Bilet upoważnia do wstępu na koncert, nie jest jednak gwarancją miejsa siedzącego.

Bilety
Sprzedaż zakończona.