EnglishEnglish
 
Damian Hyra Quartet

Damian Hyra Quartet
Vertigo Summer Jazz Festival

sob., 10 lipca 2021, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

W ramach Vertigo Summer Jazz Festival zapraszamy na koncert Damian Hyra Quartet do Hydropolis, jedynego w Polsce, nowoczesnego muzeum wiedzy o wodzie.

Damian Hyra Quartet to autorski projekt wrocławskiego gitarzysty, kompozytora i wokalisty jazzowego. Kompozycje Damiana Hyry łączą jazz instrumentalny ze śpiewem i autorskimi tekstami.

Quartet zadebiutował pod koniec 2020 roku wydając album „Z oddali” pod szyldem wydawnictwa V Records. Premiera pierwszego singla „Siądź tu ze mną” miała miejsce podczas koncertu grupy na festiwalu Warsaw Summer Jazz Days 2020. DHQ to połączenie dwóch przestrzeni, które w świecie lidera wiją wspólną ścieżkę. Pierwsza z nich to historie, myśli, spojrzenie na świat oraz doświadczenia przelane na papier. Słowa przenoszą słuchacza w świat widziany oczami artysty. Drugą przestrzeń wypełnia bogata warstwa muzyczna, w której każdy z muzyków kwartetu prezentuje swój unikalny język. Liderowi formacji towarzyszą jego przyjaciele - znakomici muzycy jazzowi młodego

pokolenia: Dominik Gawroński (trąbka/flugelhorn), Ambroży Ranz (fretless bass/kontrabas) i Jakub Lechki (perkusja).

Damian Hyra Quartet mają na swoim koncie wiele koncertów na najważniejszych festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce tj. Warsaw Summer Jazz Days, Festiwal Jazz Jantar, Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festival, Blue Note Competition.

Skład:

Damian Hyra - voc, git,
Dominik Gawroński - tr,
Ambroży Ranz - bas,
Jakub Lechki - dr.


Ceny biletów

50 zł - bilet wstępu*

*Bilet upoważnia do wstępu na koncert, nie jest jednak gwarancją miejsc siedzących. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany daty wydarzenia ze względu na warunki atmosferyczne lub działanie siły wyższej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.