EnglishEnglish
 
EABS

EABS
Vertigo Summer Jazz Festival

śr., 25 lipca 2018, 20:00

Renoma
ul. Świdnicka 40
Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet nie jest gwarancją miejsca siedzącego. Brak możliwości rezerwacji miejsc siedzących.
Opis

Przyszedł czas aby ogłosić ostatni z serii koncertów na dachu oraz ostatni z ogłoszonych koncertów pierwszej edycji Vertigo Summer Jazz Festival

Na dachu DH Renoma wystąpi zespół EABS.

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr— klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego— gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka

W ostatnich latach coraz wyraźniejsza jest "zmiana warty" w jazzie, czego dowodem jest popularność artystów zza oceanu takich jak Robert Glasper, Kamasi Washington czy zespołu BadBadNotGood. Również w Europie można mówić o nowej fali czy wręcz o renesansie jazzu, którego przedstawicielami są zbierający coraz większe uznanie i rozgłos brytyjscy muzycy jak Yussef Kamaal, Shabaka Hutchings, Ruby Rushton oraz Moses Boyd. Takim też składem jest wrocławski septet EABS, który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia.

Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Zabytkowy Dom Handlowy Renoma , dawniej Powszechny Dom Towarowy - z pewnością jedno z piękniejszych miejsc na zrobienie zakupów we Wrocławiu. Jazz podczas Vertigo Jazz Summer Festival zabrzmi na najwyższym poziomie Renomy, na dachu, skąd rozciąga się niezwykły widok. Dotychczasowe koncerty z serii Renomowanego Jazzu cieszyły się ogromną popularnością - mamy nadzieję, że również tym razem nas Państwo nie zawiodą.

Bilety
Sprzedaż zakończona.