EnglishEnglish
 
Extradition Quintet

Extradition Quintet
Vertigo Summer Jazz Festival

pt., 6 lipca 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

W ramach letniego festiwalu jazzowego Vertigo, zapraszamy Państwa również do naszego lokalu, gdzie w każdy piątek lipca zaprosiliśmy młode gwiazdy polskiej sceny jazzowej.

Godzina 20:00

Extradition Quintet

Skład:

Piotrek Szlempo - trąbka,
Marcin Janek Music - saksofony,
Dominik Kisiel- piano,
Paweł Urowski - kontrabas,
Maks Kreft - perkusja.

Skład zajął III miejsce w plebiscycie na Indywidualność jazzową podczas 54 edycji Jazzu Nad Odrą. Extradition Quintet to zespół złożony z przedstawicieli młodej generacji trójmiejskiego i wrocławskiego jazzu. Został założony w 2017 r. przez Marcina Janka i Piotra Szlempo. Grupa wypracowała swój repertuar opierając się na kompozycjach saksofonisty, czasami sięgając także po kompozycje W. Shortera, M. Davisa, J. Coltrane’a.. Główne cechy muzyki tego zespołu to nastrojowość, duża energia i bardzo silna melodyczność kompozycji, nie stroniąca przy tym od awangardowych środków ekspresji. Zespół czerpie swoje inspiracje od najlepszych zespołów bebopowych, hardbopowych, a także z muzyki czasami nie związanej z jazzem, przy tym cały czas grupa kształtuje swoje brzmienie.

Godzina 22:00 

Vertigo Band Soul Night

Zapraszamy na koncert Vertigo Band. Będzie można usłyszeć najwieksze przeboje muzyczne w jazzowych aranżacjach. Zespół poprowadzi Natalia Szczypuła.

 

Lipiec 2018 to pora, kiedy Vertigo Jazz Club & Restaurant pierwszy raz w pełni wypłynie w przestrzeń miejską Wrocławia. Vertigo Summer Jazz Festival to trzydzieści jeden dni muzyki jazzowej w całym mieście, będziemy pojawiać się według ustalonego schematu:

Poniedziałki – wrocławskie plaże
Wtorki – komunikacja miejska i nie tylko ;)
Środy – to czas na dachy
Czwartki – hotele
Piątki – zapraszamy do Vertigo
Soboty – parki miejskie
Niedziele – Wyspa Daliowa

Więcej szczegółów, składy jazzowe, godziny i wiele innych informacji - Vertigo Summer Jazz Festival. Śledźcie nas, obserwujcie ale przede wszystkim Let’s Get Vertigo!

Bilety
Sprzedaż zakończona.