EnglishEnglish
 
Jan Kantner Quartet

Jan Kantner Quartet
Vertigo Summer Jazz Festival

niedz., 25 lipca 2021, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zapraszamy do Sztuki Na Miejscu na koncert znakomitego wrocławskiego składu jazzowego, któremu przewodzi saksofonista Jan Kantner. 

Twórczość Quartetu to granie gdzieś między hard bopem a free jazzem, ze sporą domieszką brzmień etnicznych. Ich muzyka jest przestrzenna, liryczna, nostalgiczna, inspirowana twórczością Johna Coltranea, Milesa Davisa, Billy Harpera, Kenny Garreta, Piotra Wojtasika, Zbigniewa Namysłowskiego, Viktora Totha.

Zespół założyli w lutym 2017 roku. Komponują sami – najczęściej robi to Janek Kantner, ale swój twórczy wkład w brzmienie zespołu mają wszyscy. I nie jest prawdą, że nie lubią pianistów i gitarzystów. Po prostu bliska im jest tradycja Ornette'a Colemana i grania w kwartecie bez instrumentu harmonicznego. To daje muzyce przestrzeń, upraszcza harmonię, dodaje surowości i wyrazistości – pasuje do utworów, które grają.

Skład:

Dawid Opaliński - dr,
Jan Kantner - sax,
Piotr Szlempo - tr,
Bartek Chojnacki - bas.

Sztuka na Miejscu to nowa przestrzeń na mapie Wrocławia. Kawiarnia, galeria sztuki, koktajlbar. W Sztuce na miejscu twórczość artystów jest na wyciagnięcie ręki – jej obecność́ pozwala na oswojenie się ze światem artystycznym, jednocześnie charakter miejsca powoduje, że goście czują się niezwykle komfortowo.


Ceny biletów

 

40 zł - bilet wstępu*

*Bilet upoważnia do wstępu na koncert, nie jest jednak gwarancją miejsc siedzących.

Bilety
Sprzedaż zakończona.