EnglishEnglish
 
Maciej Kądziela - The Opening

Maciej Kądziela - The Opening
Vertigo Summer Jazz Festival

pt., 5 lipca 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Zapraszamy na koncert w Vertigo Jazz Club & Restaurant. Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów VSJF 2019.

Maciej Kadziela plays music from "The Opening" 

Jeden z czołowych polskich saksofonist.w altowych, kompozytor, absolwent akademii muzycznej Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wyr.żnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji.

Dużą rolę w kreacji jego artystycznego świata wywiera muzyka ludowa z okolic miejscowości z której pochodzi - Opoczna. Poprzez muzyczne eksperymenty, młody muzyk postanowił skupić się na własnych projektach, które w najoczywistszy sposób określają jego muzyczną osobowość.

Połączenie oberk.w z kopenhaską awangardą, czy prostych melodii, ubranych w polimetryczne rytmy tworzy fundament jego wizji artystycznej. Maciej jest laureatem wielu nagr.d i konkurs.w jako solista oraz lider zespołu. Wraz z zespołem Tuźnik/Kądziela Quartet zdobył Grand PRiX jednego z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych jakim jest „Jazz Nad Odrą” w 2011 r. Zdobył r.wnież nagrody podczas Novum Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, Azoty Tarn.w Jazz Festiwal, Grand Prix RCK Pro Jazz Festiwal z Tuźnik/Dobosz/Kądziela Trio, II nagroda na Krokus Jazz Festiwal z Kądziela/Zag.rski/Kostka Trio, Nagroda specjalna na Azoty Tarn.w Jazz Festiwal, Grand Prix Festiwalu Jazz Wolności 2016 z Kądziela/Zag.rski Quartet, Spacial Prisen p. UNG Nordic Jazz Contest. Podczas swojej kariery, Maciej wsp.łpracował z wieloma czołowymi przedstawicielami Jazzowego rynku muzycznego jak np: Brad Mehldau, Jeff Balard, Kasper, Tranberg, Randy Brecker, Marc Bernstein, Bob Gullotti, Chris Chick, Jakob Bro, Bill Steward, Tony Malaby, Jerzy Gł.wczewski, Piotr Baron, Grzech Piotrowski, Jerzy Małek. Ostatnie lata spędził w Kopenhadze, gdzie studiował.

THE OPENING to debiutancka płyta saksofonisty i kompozytora Macieja Kądzieli. Powstała ona przy wsp.łpracy znakomitych muzyk.w Andersa Mogensena, Richarda Andersona oraz Marka Kądzieli. Maciej Kądziela udowadnia, że w młodym wieku można mieć nie tylko otwarte horyzonty i bujną wyobraźnię, ale też błyskotliwą technikę i świadomość tego, co się tak naprawdę chce osiągnąć. 

Mieczysław Burski Polskie Radio.

Skład:

Maciej Kądziela sax,
Cyprian Baszyński tr,
Marek Kądziela git,
Roman Chraniuk db,
Adam Zagórski dr

Bilety
Sprzedaż zakończona.