EnglishEnglish
 
Piotr Szlempo Quintet

Piotr Szlempo Quintet
Vertigo Summer Jazz Festival

niedz., 4 lipca 2021, 20:00

Muzeum Współczesne
pl. Strzegomski 2a
53-681, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Koncert odbędzie się na tarasie (dachu) Muzeum Współczesnego. Bilet nie jest gwarancją miejsca siedzącego.
Opis

W ramach Vertigo Summer Jazz Festival zapraszamy na dach Muzeum Współczesnego we Wrocławiu. Wystąpi Piotr Szlempo Quintet.

Projekt stworzony przez trębacza oraz kompozytora Piotra Szlempo związanego zarówno z wrocławską jak i trójmiejską sceną muzyczną. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W składzie zespołu nie znajduje się żaden instrument harmoniczny. Powodem tego są inspiracje przede wszystkim samego lidera. Muzyczny kierunek w jakim podąża lider i jego kwintet ma związek z twórczością muzyków takich jak Piotr Wojtasik, Ornette Coleman, Viktor Toth czy Joshua Redman.

Charakterystyczną cechą zespołu jest bardzo spójne i pełne brzmienie sekcji dętej wynikające z wieloletniej już współpracy trójki muzyków przy okazji innych projektów. Niebanalne brzmienie sekcji rytmicznej wynika rzecz jasna nie tylko z braku fortepianu. Muzykalność i stabilność Bartka w połączeniu z finezją i temperamentem Nienadowskiego tworzy puls który zmusza słuchacza do pozostania z muzyką kwintetu na dłuższą chwilę.

Podczas koncertów muzycy wykonują autorskie kompozycje lidera.

Zespół otrzymał II nagrodę w konkursie Blue Note Poznań Competition 2019 oraz II nagrodę podczas Krokus Jazz Festiwal 2019.

Skład:

Piotr Szlempo - tr,
Paweł Nienadowski - dr,
Jan Kantner - sax,
Adam Bławicki - sax,
Bartek Chojnacki - bas.

MWW Muzeum Współczesne Wrocław to niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Od swojego powstania w 2011 roku rozwija relacje społeczne wobec sztuki współczesnej, które buduje poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną, powiększanie kolekcji oraz stwarzanie przyjaznych warunków uczestnictwa w sztuce.

Siedziba MWW mieści się przy pl. Strzegomskim w schronie przeciwlotniczym z 1942 roku. Na jego dachu znajduje się kawiarnia i taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia, a wraz z Vertigo Summer Jazz Festival również posłuchać jazzu!


Ceny biletów

50 zł - bilet wstępu

Koncert odbędzie się na tarasie (dachu) Muzeum Współczesnego. Bilet nie jest gwarancją miejsca siedzącego.

Bilety
Sprzedaż zakończona.