EnglishEnglish
 
VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog

VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog

2015-10-17 - 2015-10-24

Wrocław, Bielany Wrocławskie
sprzedaż zakończona
Opis

11 przedstawień teatralnych z 7 krajów, 23 pokazy trwające łącznie 1525 minut, 5912 miejsc na 9 wrocławskich widowniach. 17 sierpnia rusza sprzedaż biletów na VIII edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Najtańsze bilety już za 25 złotych.

VIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław potrwa od 17 do 24 października tego roku. Wyselekcjonowane spośród najciekawszych światowych produkcji teatralnych spektakle, w tym produkcje z Nowej Zelandii, USA, Holandii, Węgier, Hiszpanii, Niemiec i Polski pokazywane będą pod wspólnym dla nich hasłem „Świat bez Boga”. Według Krystyny Meissner, twórczyni i dyrektorki artystycznej Festiwalu Dialog – Wrocław, „zaproszeni na Festiwal artyści opowiadają w swoich spektaklach o świecie pozbawionym pewników, świecie w którym ludzie nie posiadając żadnego punktu zaczepienia rozpaczliwie szukają czegoś, co może im zastąpić skompromitowane już wartości starego świata. I w tych poszukiwaniach błądzą. Kochają się. Krzywdzą siebie. Krzywdzą Innych. Szukają. Nieustannie szukają czegoś, co mogłoby zasypać wielką, boleśnie odczuwaną pustkę”.

W tym roku do Wrocławia powracają m.in. artyści, których spektakle cieszyły się ogromną popularnością w trakcie poprzednich edycji Dialogu. Holender Ivo van Hove pokaże dwie produkcje z cyklu bergmanowskiego: „Szepty i krzyki” oraz „Po próbie / Persona”. Węgier Árpád Schilling zaprezentuje swoją najnowszą produkcję, spektakl „Loser”. Tegoroczny Dialog – Wrocław to także okazja do spotkania z jednym z najwybitniejszych twórców współczesnego światowego teatru, Samoańczykiem Lemim Ponifasio i jego nowozelandzkim zespołem MAU (prezentacja spektaklu „W jej ustach kamienie” to pierwszy pokaz spektaklu Ponifasio w Polsce). Podobnie jak w poprzednich latach na Dialogu nie zabraknie teatru niemieckiego, reprezentowanego tym razem przez jedną z najważniejszych reżyserek nowej niemieckiej fali, Susanne Kennedy (spektakl „Warum. Dlaczego pan R. wpada w szał?”). VIII edycja Dialogu – Wrocław to również okazja do spotkania z niezbyt dobrze w Polsce znanym teatrem hiszpańskim, który reprezentowany będzie przez Chevy’ego Murraday’a („Popioły, albo daj mi powód żeby się nie rozpaść”) i Eduarda Guerrero („PO_wracanie”). Na festiwalu pojawi się również amerykański mistrz teatru formy, Roman Paska i jego lalkowy spektakl „Echo in camera”. W programie Festiwalu znajdą się również trzy polskie produkcje: okrzyknięta wydarzeniem poprzedniego sezonu „Wycinka. Holzfallen” w reż. Krystiana Lupy, „Dziady” nagrodzonego „Paszportem Polityki” Radosława Rychcika oraz „Francuzi”, najnowszy spektakl Krzysztofa Warlikowskiego, którego polska premiera odbędzie się tuż przed Festiwalem.

Prezentacjom spektakli towarzyszyć będą spotkania z artystami i intelektualistami.

Na widzów Festiwalu czeka 5912 miejsc na 9 widowniach (Wrocławski Teatr Współczesny, Teatr Polski Duża Scena, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol, ATM, Centrum Technologii Audiowizualnych, Teatr Ad Spectatores, TVP); Większość spektakli pokazywana będzie dwukrotnie. Na najmniejszych widowniach spektakle oglądać będzie 65 widzów („Popioły, albo daj mi powód żeby się nie rozpaść”), największą widownię zgromadzić będą mogły „Dziady” (685 miejsc).

źródło: materiały promocyjne organizatora 

Bilety
Sprzedaż zakończona.