EnglishEnglish
 
wROCK for Freedom - Legendy Rocka 2016: Lady Pank, TSA, The Klenczon Experience

wROCK for Freedom - Legendy Rocka 2016: Lady Pank, TSA, The Klenczon Experience

sob., 27 sierpnia 2016, 16:30

sprzedaż zakończona
Opis

Lady Pank, TSA i piosenki Krzysztofa Klenczona na wROCK for Freedom!

Tradycyjnie już ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” z okazji rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

W tym roku gwiazdami koncertu 27 sierpnia będą obchodzący w tym roku swoje 35 – lecie, uwielbiany przez publiczność kilku pokoleń zespół Lady Pank, kultowa grupa Marka Piekarczyka i Andrzeja Nowaka - TSA oraz Wojciech Hoffman, lider zespołu Turbo,  w specjalnym projekcie The Klenczon Experience z piosenkami Krzysztofa Klenczona, współtwórcy sukcesu zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony.

Koncerty wROCK for Freedom od lat odbywają się w zajezdni autobusowej  przy ul. Grabiszyńskiej, bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska  Solidarność.

Jednym  z istotnych elementów Europejskiej Stolicy Kultury – Wroclaw 2016 jest otwarcie na terenie byłej zajezdni nowoczesnego Centrum Historii Zajezdnia, które w interesujący i niebanalny sposób przybliżać będzie wrocławianom  i turystom historię powojennego Wrocławia.

Oficjalne otwarcie Centrum Historii Zajezdnia zaplanowane jest na 28 sierpnia 2016, ale już dzień wcześniej zapraszamy na koncert wROCK for Freedom – Legendy Rocka, na którym zagrają Lady Pank, TSA i The Klenczon Experience.

29 sierpnia w ramach kontynuacji obchodów otwarcia Centrum Historii Zajezdnia,  wystąpią zespoły Sabaton, Illusion oraz Hunter.

Festiwal  wROCK for Freedom z okazji otwarcia Centrum Historii Zajezdnia jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Bilety:

45 zł - II pula
50 zł - III pula

Wejściówki (tylko dla uczniów i studentów - z ważną legitymacją):

35 zł - II pula
40 zł - III pula

Bilety
Sprzedaż zakończona.