EnglishEnglish
 
WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016

2016-06-23 - 2016-06-24
( Start każdego dnia - godz. 17:00 )


Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Światowe gwiazdy muzyki folk na WrocLove Fest 2016 we Wrocławiu! Z okazji Nocy Świętojańskiej zapraszamy do Wrocławia na niezwykłe święto muzyki folkowej!

Dzień 1 - 23.06.2016, godz.17.00, Hala Stulecia-Pergola
GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, PSIO CREW, RUSSKAJA (Rosja)...

Dzień 2 - 24.06.2016, godz.17.00, Hala Stulecia-Pergola
BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA, FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND, BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA, BUBLICZKI...

W muzycznej bitwie zmierzą się z nimi przedstawiciele różnych kultur z barwnego kręgu world music:

BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii - jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata, znana z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”. Bałkańskie orkiestry dęte to prawdziwy fenomen na światowa skalę. Potwierdzi to każdy, kto choć raz uczestniczył w koncercie autentycznej orkiestry z Bałkanów.
AMADOU & MARIAM z Mali - światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej,  Ich koncerty to widowiskowe arcydzieła, które zapełniają wielkie sale koncertowe rozśpiewaną i roztańczoną publicznością
FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND  - specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii
BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprasza na muzyczną podróż przez Indie; z Rajasthanu do Bombaju. Wraz z 16 profesjonalnymi artystami na scenie, ten kolorowy spektakl pozwoli choć na trochę poczuć prawdziwego “ ducha Indii”
RUSSKAJA z Rosji – jeden z najciekawszych zespołów łączących reggae, szalone ska z porywającą do tańca muzyką rosyjską.
JEWISH MONKEYS z Izraela – niepoprawni politycznie i  nieprzewidywalni muzycznie, pozytywnie zakręceni Żydzi prosto z Tel Avivu. Jedno jest pewne – przy ich klezmer/pop/rocku nogi same niosą do tańca!

Do składu dołączy jeszcze kilka muzycznych niespodzianek; będą wianki, poszukiwania kwiatu paproci, teatr ognia i inne obrzędy związane z Nocą Świętojańską.

„WrocLove Fest – Noc Świętojańska” odbywa się w ramach obchodów Święta Wrocławia, a to właśnie św. Jan Chrzciciel jest patronem Wrocławia. Historia głosi iż ok. roku 1000 panował na Ostrowie Tumskim biskup Jan, a po nim jeszcze kilku biskupów o tym imieniu. Prawdopodobnie to od jego imienia, jako protoplasty władzy kościelnej, pod koniec X w. katedra wrocławska otrzymała za patrona Jana Chrzciciela, którego wizerunek do dnia dzisiejszego widnieje w herbie miasta. 

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016, to wydarzenie, które ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce. Impreza odbędzie się na urokliwych terenach Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Festiwalowe gwiazdy zagrają na dwóch scenach: na Pergoli, w otoczeniu wody i zieleni, z widokiem na największą i najpiękniejszą w Polsce fontannę multimedialną, oraz w słynnej z koncertów światowych gwiazd, Hali Stulecia, gdzie będziemy mogli bawić się do późnych godzin nocnych. Koncerty oraz pokazy związane z obrzędami i tradycją na Pergoli będą otwarte dla publiczności. Koncerty w Hali Stulecia będą biletowane, z możliwością swobodnego przemieszczania się po całym terenie imprezy. Uwaga, promocyjna cena biletów tylko do 15 kwietnia!

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja Wrocławskiego Festiwalu Piwa – Powitanie Lata 2016.

Zachęcamy również do uczestnictwa w koncercie WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016, który odbędzie się 25 czerwca.

Czekamy na Was we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Bilety:

45 zł - bilet jednodniowy, stojący
60 zł - bilet jednodniowy - siedzący*
65 zł - karnet dwudniowy, stojący (23-24.06)
90 zł - karnet dwudniowy, siedzący (23-24.06)*

*Kupując bilet/karnet na miejsce siedzące uczestnik ma zapewnione miejsce siedzące w Hali Stulecia. Część widowiska, realizowana na Pergoli przy Hali Stulecia nie zapewnia miejsc siedzących.

Bilety
Sprzedaż zakończona.