EnglishEnglish
 
XXVI Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk Szanty we Wrocławiu 2015

XXVI Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu" 2015

2015-02-26 - 2015-03-01

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Znamy już program Spotkań z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu 2015”.

XXVI edycja jednego z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca 2015 r. we Wrocławiu.

Większoąć imprez festiwalowych odbędzie się w nowym centrum koncertowym na wrocławskiej mapie - Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, w samym centrum miasta, tuż przy Rynku i Galerii Dominikańskiej. Do dyspozycji festiwalowej publicznoąci będą dwie sale: Sala Gotycka na piętrze, gdzie odbywać się będą koncerty oraz sala klubowa na parterze, gdzie można będzie odpocząć pomiędzy koncertowymi szaleństwami i w oczekiwaniu na ulubionych wykonawców śledzić transmisję z koncertów w Sali Gotyckiej.

Główny sobotni koncert odbędzie w sali Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10. To sprawdzona już sala o bardzo dobrej akustyce, dużej przestrzeni z miejscami siedzącymi, gwarantująca przy tym dużo miejsca do tańca i swobodny dostęp do barów. Do Starego Klasztoru dojdziemy stamtąd w 15 minut.

Kulminacyjnym momentem festiwalu będzie sobotni koncert pt. „Przeboje Szant we Wrocławiu”, na którym najlepsi polscy wykonawcy wspólnie z najlepszą polską publicznością zaśpiewają największe żeglarskie przeboje z 25 poprzednich edycji wrocławskiego festiwalu.

Odbędzie się również koncert tradycyjnych pieąni morza z okazji XXX - lecia zespołu 4 Refy, koncert dla najmłodszych „Szanty dla Dzieci”, 60-te urodziny "Kovala" i całonocne szaleństwa w Starym Klasztorze.

Inauguracyjny koncert festiwalu pt. "A Umbriaga wciąż gra" dedykowany jest pamięci Roberta "Gronusa" Gronowskiego, współtwórcy i wieloletniego szefa artystycznego Spotkań z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”.

Jak co roku festiwalowi towarzyszy hasło „Wrocław żąda dostępu do morza!”

Rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przyjedŸcie do Wrocławia!

Bilety
Sprzedaż zakończona.