EnglishEnglish
 
Z-STAR

Z-STAR

sob., 30 maja 2015, 20:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Od 22 lat „Face The Music” cieszy się dużym uznaniem wśród młodych ludzi z całej Polski. Wielu z nich debiutowało na muzycznej scenie brzeskiego Festiwalu, odnosząc niedługo potem spektakularne sukcesy na polskim rynku muzycznym.   

Wśród laureatów Festiwalu znaleźli się: Alicja Bachleda-Curuś, Paulla, Dominika Gawęda, Kamil Bednarek, Baron,  Sasha, Georginia Tarasiuk, Monika Urlik i Agata Dąbrowska.

Brzeg staje się stolicą angielskiej piosenki, a  festiwal świętem młodzieży.

O randze imprezy świadczy dwukrotne wyróżnienie organizatora Festiwalu w konkursie „Pro Publico Bono” na Najlepszą Obywatelską Inicjatywę Dziesięciolecia III Rzeczypospolitej pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, otrzymane  z rąk Jana Nowaka-Jeziorańskiego .

W roku 2000 dyrektor i twórca festiwalu Wojciech Toporowski został wyróżniony przez media województwa opolskiego prestiżową nagrodą ZŁOTA SPINKA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego Opoliensi Arte Laureato – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania i  kultury.

XX Festiwal Piosenki Angielskiej w Brzegu obchodzono pod hasłem Led Zeppelin - legendarnej grupy, której motto towarzyszy imprezie od 18 lat. 

W październiku 2014 roku  basista Led Zeppelin John Paul Jones otrzymał z rąk Organizatorów statuetkę ”Face the Music”. Statuetka to rzeźba z brązu, zaprojektowana przez Pawła Szcześniaka przedstawiająca polską wierzbę przechodzącą w swojej koronie w pięciolinię z kluczem wiolinowym.  Wręczana jest corocznie laureatom Grand Prix Festiwalu oraz artystom, którzy zasłużyli na nią w sposób szczególny,  tak jak członkowie Led Zeppelin.

Wojciech Toporowski - dyrektor i pomysłodawca festiwalu - wręczając artyście statuetkę powiedział:

"Nawet nie wiesz ile Wam zawdzięczamy, byliście dla nas - młodzieży dorastającej w latach 70-tych - jak światło w tunelu; daliście nam nadzieję na wolność. Mieliście przeogromny wpływ nie tylko na nasze muzyczne upodobania, ale kształtowaliście nasze charaktery, nasze osobowości.”

 Artysta poproszony o przekazanie cennych uwag dla przyszłych uczestników Festiwalu powiedział: „Pracujcie ciężko, ćwiczcie dużo, a na pewno zasłużycie, tak jak ja, na tą statuetkę”.

W dniach 29-31 maja odbędzie się XXII Festiwal „Face the Music Brzeg Wrocław 2015”. Jury przesłucha 50 wykonawców zakwalifikowanych spośród 200 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski (2 kategorie: soliści i zespoły rockowo-bluesowe). Przesłuchania konkursowe zwieńczy Koncert Galowy na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. 

Jeden dzień zaplanowano we Wrocławiu. W specjalnym koncercie zaprezentują się  laureaci XXII FPA oraz gwiazda Festiwalu Z-STAR z fenomenalną wokalistką-Zee Gachette.

Z-STAR ma na koncie koncerty z Nigelem Kennedym czy z Jarkiem Śmietaną. Ich muzykę można również usłyszeć w serialach: Californication, CSI Miami. Koncerty Z-Star  to niesamowita energia i niepowtarzalna atmosfera. W ich twórczości można usłyszeć wpływ wielu wspaniałych legend jak Jimmy Hendrix, Pj Harvey czy Led Zeppelin. Jimmy Page nazwał Ich „Mocą Natury”. Obecnie kończą pracę nad trzecim albumem -16 TONS OF LOVE, aby po powrocie z australijskiej trasy koncertowej w maju  promować go  w Europie.

Bilety
Sprzedaż zakończona.