EnglishEnglish
 
REEL ROCK 14

REEL ROCK 14

czw., 28 listopada 2019, 19:00

Akademia Wychowania Fizycznego
ul. Królowej Jadwigi 27/39
61-871, Poznań
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Zakupione czapki będą do odbioru przed seansem. Bilety nienumerowane - decyduje kolejność zajmowania miejsc.
Opis

Nadchodzi kolejna odsłona Reel Rock Tour – ogólnoświatowego festiwalu filmów wspinaczkowych. W 14. edycji obejrzymy 3 premierowe filmy oraz dodatkowo zapowiedź długiego metrażu przygotowywanego przez twórców serii. 

1. The High Road (Najprostsza droga) 
2. United States of Joe’s (Co się zdarzyło w Joe’s Valley?)
3. The Nose Speed Record (Rekord na Nosie) 

Nina Williams – bohaterka „The High Road” – śmiało przystawia się do najwyższych i najtrudniejszych boulderowych problemów na świecie. W „United States of Joe’s” ekipa wspinaczkowych freaków zderza się z konserwatywną społecznością prowincjonalnego miasteczka w Utah, z zaskakującym rezultatem. Z kolei „The Nose Speed Record” opowiada o podjęciu wielkiego wyzwania na ścianie El Capitan przez legendarnego Alexa Honnolda i jego przyjaciela Tommy’ego Caldwella. Obu wspinaczy widzieliśmy niedawno w obsypanych nagrodami filmach: „Free Solo” oraz „The Dawn Wall”.

The High Road (Najprostsza droga) – 20 min. 

Walka o boulderowe wyniki z reguły tolczy się nisko nad ziemią, jednak Nina Williams stawia sobie wysokie cele. Jako jedna z niewielu kobiet na świecie robi bouldery o wysokości 10-15 metrów, oczywiście bez liny. Film jest portretem rodzącej się wspinaczkowej gwiazdy, testującej swoje umiejętności fizyczne i mentalne z strefie, w której obowiązuje absolutny zakaz spadania.

United States of Joe’s (Co się zdarzyło w Joe’s Valley?) – 20 min. 

W małym miasteczku w stanie Utah dochodzi do zderzenia kultur: wśród konserwatywnej społeczności Mormonów, kowbojów i górników pojawia się światowa elita boulderowców. Konflikt między miejscowymi a przyjezdną grupą punkrockowych wspinaczy jest nieunikniony. Po latach antagonizmów dotychczasowi wrogowie postanawiają popracować nad lepszą koegzystencją. Czy przy istniejących podziałach jest to w ogóle możliwe? 

The Nose Speed Record (Rekord na Nosie) – 55 min. 

Wspinaczkowa elita od lat prowadzi rywalizację o rekord prędkości na 1000-metrowej drodze „The Nose” na El Capitanie. Kolejne zespoły ryzykują długie loty, by skrócić o sekundy czas pokonania drogi. Gdy mało znani wspinacze Brad Gobright i Jim Reynolds pobijają rekord legendarnego Alexa Honnolda, supergwiazda namawia swojego równie sławnego kumpla Tommy’ego Caldwella do walki o odebranie rekordu. Honnold dopracowuje do perfekcji technikę wspinania, podczas gdy Tommy zmaga się z tematem podejmowania ryzyka i konsekwencji ewentualnych błędów dla niego samego i jego rodziny.

Bilety
Sprzedaż zakończona.