EnglishEnglish
 
83. Antykabaret - Ceci ni#039;est pas une pipe

83. Antykabaret - "Ceci n'est pas une pipe"

pon., 13 maja 2019, 19:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

83. Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu

„Ceci n'est pas une pipe”

Antykabaret, jak zawsze podejmuje zabawę z konwencją i tradycją. Spróbujmy poddać analizie to, co już wiemy. Ileż rzeczy, które z pozoru wydawały nam się pewne i oczywiste, po namyśle tak oczywistymi i pewnymi już nie są? Ileż znamy piosenek, wierszy, powieści – o których możemy powiedzieć, że wiemy dokładnie co autor miał na myśli? Aż nagle pojawia się ktoś, kto swoją interpretacją burzy naszą wiedzę dokładną . Na to liczymy, że utwory, które usłyszycie tego wieczoru, nie będą oczywiste, zburzą Wasze wygodne i utarte myślenie.

Inspiracją dla wybrania tego tematu, był oczywiście słynny obraz Rene Magritte’a  Zdrada obrazów. Kiedy w roku 1929 artysta namalował słynną fajkę i podpisał, że nie jest to fajka, wywołał ogromne zamieszanie. Mistrzu, przecież to jest fajka – mówiono. To spróbujcie ją nabić. Gdybym napisał, że to fajka, skłamałbym. Tym samym Magritte otworzył nam nie tylko oczy na sztukę, ale i umysły na filozofię. Pojawiły się późniejsze Słowo, to nie rzecz i mapa to nie terytorium.

Czemu o tym piszę ? Bo Antykabaret ma nie być tylko pustą rozrywką, śmiechem dla śmiechu. Chcemy sprowokować Was do  refleksji, a postawienie świata na głowie – w co wierzę – może prowadzić do baaaaaardzo ciekawych refleksji. Jeśli zechcecie się nimi z nami potem podzielić, bedzie nam ogromnie miło.

Na estradzie Vertigo zaprezentują się znani i uwielbiani : Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho, Bogusław Bednarek, Jerzy Skoczylas, Ścibor Szpak, Rafał Karsiewicz, Marek Kocot i inni, którzy wciąż się jeszcze wahają, dlatego na razie nie ujawnimy ich nazwisk.

Bilety
Sprzedaż zakończona.