EnglishEnglish
 
94. Antykabaret: Z miłości do filmu, czyli 110 lat DCF

94. Antykabaret: "Z miłości do filmu, czyli 110 lat DCF"

niedz., 13 września 2020, 19:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet wstępu nie jest gwarancją miejsca siedzącego.
Opis

Początkowo ten program planowaliśmy na 13 marca 2020 roku, ale Wiadome Sprawy pokrzyżowały nasze plany. Zamknięci w domu tęskniliśmy za Antykabaretem, tęskniliśmy za kinem. To, co nam pozwoliło przetrwać lock down to były filmy. Ukochane, te do których co jakiś czas wracamy (nowych nie było, bo kina zamknięto a wszelkie światowe premiery przełożono na jesień). A jeśli ulubione filmy, to i ulubione piosenki z tych filmów. Nuciliśmy w domach „Deszcze niespokojne”, „Nim wstanie świt”, „Absolutnie” a ci zdolniejsi „Don’t cry for me Argentina” czy „I will always love you”. Ścibor Szpak przeglądał stare produkcje hollywoodzkie, niczym wytrawny detektyw szukając w nich tematu do kolejnych wykładów Profesora Absurdu. Profesor Bednarek pochłaniał tonami książki i porównywał je z filmami, pozostając przy stwierdzeniu, że: „książka jednak lepsza”. A Marek Kocot, niczym filmowy Inżynier Mamoń, przekonał się o tym, że „najbardziej podobają mu się te utwory, które już zna”. Wszystko to z miłości do filmu.

Obecnie* wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego pozwalają nam spotkać się w Vertigo, by - z zachowaniem higieny i dystansu – móc cieszyć się kolejnym spotkaniem.

We wrześniu Dolnośląskie Centrum Filmowe obchodzi jubileusz 110lecia. W 1910 w dawnym kinie Palast Theater w Breslau zaprezentowano pierwszy film. Zmieniała się historia, Breslau przekształciło się we Wrocław, kino Palast Theater w kino Warszawa a to w obecne DCF.

94. Antykabaret „Z miłości do filmu, czyli 110 lat DCF” Na program złożą się ulubione filmowe piosenki Emose Uhunmwangho, Justyny Szafran, Tomasza Leszczyńskiego, monologi filmami inspirowane Ścibora Szpaka i Bogusława Bednarka. O muzykę zadbają Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik i Tomasz Leszczyński. Gospodarz wieczoru Marek Kocot

Bilety
Sprzedaż zakończona.