EnglishEnglish
 
ANTYKABARET - Dobry Wieczór we Wrocławiu

ANTYKABARET - "Dobry Wieczór we Wrocławiu"

pt., 13 maja 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

„Nie trójka, nie dwunasta ale trzynastka
Od dziś jest szczęściodajna i arcyfajna.
Dziesięć i trzy - pożera smutku łzy,
Dziesięć i trzy - kulturą pieści łby.”

Od pięciu lat trzynasty dzień miesiąca dla wielu wrocławian jest dniem szczególnym. Tego dnia aktorzy, piosenkarze, tancerze, akrobaci, dziennikarze, nauczyciele, akademicy, wyrobnicy słowa, najemni inteligenci, stand-uperzy i pasjonaci żartu spotykają się, by wspólnie spędzić „Dobry wieczór we Wrocławiu”. Układ programu przypomina starą rewię, gdzie po kobiecie z brodą, alabastrowa dama śpiewa liryczna pieśń, a po niej szybko na scenę wkracza grajek na pile. Nie ma być śmiesznie – ma być miło. Nie ma być nudno – ma być wzruszająco. To ma być kulturalny, pełen inteligentnego żartu wieczór. Dlatego nie kabaret, w którym wszystko podporządkowane jest wyduszaniu z widza rechotu, a Antykabaret*.

„Antykabaret, ma wiele zalet.
A największą z nich jest too,
że nie trzeba iść do zoo,
kina, teatru by normalnie
spędzić wieczór kulturalnie.”

Od trzydziestu siedmiu lat wrocławska wiosna oddycha płucami Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jej integralną częścią jest Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Od wielu edycji konkurs jest zdominowany przez śpiewających aktorów, studentów i adeptów szkół teatralnych. A co byłoby, gdyby utwory z kanonu piosenki aktorskiej zaśpiewali technik żywienia, bileterka, barman, inżynier automatyk, profesor nauk medycznych, ogrodnik, opiekunka do dzieci, polonista, czy mechanik samochodowy? Czy byłby to udany, dobry wieczór?

W tym roku Przegląd Piosenki Aktorskiej startuje 13 maja. Zbieżność dat znamienna. I ta szczęściodajna „trzynastka”! Takiej okazji nie możemy przepuścić. Połączmy doświadczenie Antykabaretu i zasady Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Zaproponujmy Publiczności Konkurs Nieaktorskiej Interpretacji Piosenki. Bez wyścigu po nagrody, ot tak sobie – po to, by wspólnie spędzić jeszcze jeden „Dobry wieczór we Wrocławiu”.

Pomysł i prowadzenie: Marek Kocot
Kierownictwo muzyczne: Rafał Karasiewicz
Występują: nieaktorzy

Impreza towarzysząca 37.PPA
*/Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” – nazwa zastrzeżona.

Bilety
Sprzedaż zakończona.