EnglishEnglish
 
Antykabaret - w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Antykabaret - w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

czw., 13 kwietnia 2017, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Antykabaret w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

62. Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu zaprasza 13 kwietnia do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na specjalną edycję dedykowaną Wojciechowi Młynarskiemu.

„Co dzień, gdy przejdziesz próg, jest tyle dróg co w świat prowadzą
I znasz sto mądrych rad co drogę w świat wybierać radzą
I wciąż, ktoś mówi ci, że właśnie w tym tkwi sprawy sedno
Byś mógł, z tysiąca dróg wybrać tę jedną…”

W środę 15 marca odszedł autor tekstów, przekładów, scenariuszy, reżyser teatralny, artysta piosenki, który sam o sobie skromnie mówił, że jest jedynie rzemieślnikiem słowa. Zostawił po sobie setki przebojów, tysiące tekstów piosenek i wybitnych tłumaczeń, dzięki którym  Najwięksi Artyści Światowej Piosenki przemówili po polsku:  mogli do nas dotrzeć a my mogliśmy ich zrozumieć. Tworzył przez pięć dekad.

Wielu z nas otworzył drzwi, pomógł wybrać drogę. Nieliczni z nas mogą uważać się za szczęściarzy – spotkali Go osobiście. Wszyscy zawdzięczamy mu chwile radości, wzruszeń i poczucie, że nawet w tym całym chaosie dookoła nas, da się dostrzec jakąś prawidłowość.

Pustkę, jaka powstała po Jego odejściu, chcemy wypełnić tym, co po sobie pozostawił.

 Antykabaret zaprasza każdego 13 dnia miesiąca. Nasze kwietniowe spotkanie przypada na Wielki Czwartek. Dlatego bez hałaśliwej formy, skromnie, ale z wielkim szacunkiem chcemy oddać tym koncertem hołd Wojciechowi Młynarskiemu. Jego piosenki zaśpiewają: Agnieszka Damrych, Monika Kępka, Anna Malek, Katarzyna Mirowska, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho, Wojciech Dereń, Sambor Dudziński, Marek Kocot, Marcin Łuczak, Maciej Maciejewski, Przemek Paśko, Ścibor Szpak.

Bilety

miejsca siedzące:

45 zł - kategoria I
35 zł - kategoria II

miejsca stojące:

25 zł - wejściówka (bez gwarancji miejsca siedzącego)

Bilety
Sprzedaż zakończona.