EnglishEnglish
 
Antykabaret

Antykabaret

śr., 12 października 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu
Spotkanie 56 – SAVOIR-VIVRE 12 października 2016

Proszę Państwa,

Antykabaret jest spotkaniem kulturalno-artystyczno-towarzyskim, nie powinno więc budzić zdziwienia, że tematem kolejnego wieczoru postanowiliśmy uczynić... konwenans towarzyski. Savoir – wiedzieć , vivre – żyć. A zatem wiedzieć (jak) żyć. Ale właśnie owo pytanie – jak żyć? – podstawowe, fundamentalne dla egzystencji, zarówno biologii jak i kultury, zaprząta nam głowę. Czy człowiek XXI wieku wciąż powinien przejmować się (i stosować do) zasad dobrego wychowania? Czy świadomość tego, kto pierwszy podaje rękę, kogo komu się przedstawia w pierwszej kolejności, jakich sztućców używać – nie jest traktowana już jako relikt? A może z całą mocą, swoją siłą i godnością osobistą, powinniśmy walczyć o zachowanie form grzecznościowych, o etykietę? To dylemat godny Hamleta.

Zmieniają się normy, zmieniają się obyczaje. Zmienia się język i środki, po które sięga sztuka. Zmienił się kabaret. Obawiam się, że czas Starszych Panów, fraków, cylindrów i zwracania się per „Pani, Pan" minął bezpowrotnie. Fraki i cylindry zostały zastąpione przez dresy i bejsbolówki, a Starsi Panowie przez Paranienormalnych, czy Łowców.B. Dlatego my, z całym szacunkiem, wciąż pozostaniemy Anty-kabaretem.

Jak wygląda dziś kulturalny wieczór? Co jest dowcipne? Postaramy się spojrzeć na to zagadnienie 12 października o godzinie 20.00 w Starym Klasztorze. Marzy mi się dialog pomiędzy antropologiem – prof. Bogusław Pawłowski – a kulturoznawcą – ???.

 Z przyjemnością posłucham monologu dr. Bogusława Bednarka, piosenek w wykonaniu Aleksandry Zienkiewicz, Magdaleny Wojnarowskiej, Tomasza Leszczyńskiego. Sądzę, że będę się doskonale bawił za sprawą Ścibora Szpaka i Jerzego Skoczylasa.

Zapraszam Państwa serdecznie
Marek Kocot

Bilety
Sprzedaż zakończona.