EnglishEnglish
 
Artur Andrus Myśliwiecka

Artur Andrus "Myśliwiecka"

pon., 21 stycznia 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Artur Andrus – promocja płyty „Myśliwiecka”

Myśliwiecka to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka” i tytuł płyty, na której Artur Andrus śpiewa swoje piosenki. Głównie kabaretowe, pisane do programów telewizyjnych i na potrzeby występów estradowych. Są wśród nich zarówno takie, które są już znane („Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie”, "Piłem w Spale, spałem w Pile", „Cieszyńska”), jak i takie, które znane dopiero będą (pieśń „Dam ci ptaszka” wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego, czy punkowo – skinowa „Glanki i pacyfki”).

W koncercie promującym album „Myśliwiecka” znajdą się nie tylko utwory z płyty, ale również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii - oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Arturowi Andrusowi towarzyszą muzycy:

Wojciech Stec - fortepian

Łukasz Poprawski - saksofon

Łukasz Borowiecki – kontrabas

Paweł Żejmo – perkusja

Artur Andrus to artysta multimedialny. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", co tydzień gospodarz spotkań w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", a także laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".

Artur Andrus studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jego współpraca z Programem Trzecim rozpoczęła się w roku 1994. Jest redaktorem "Powtórki z Rozrywki", "Trójki pod Księżycem" i "Teraz śmieszniej". Oprócz pracy w radiu, Artur Andrus często występuje w charakterze konferansjera przeglądów kabaretowych. W Łódzkiej Piwnicy Artystycznej – Przechowalnia występuje razem z Andrzejem Poniedzielskim, Elżbietą Adamiak i zaproszonymi gośćmi.

Artur Andrus drukował w kolumnie satyrycznej Życia Warszawy, pisuje teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych (m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego, dla Czerwonego Tulipana oraz dla Grupy MoCarta. Ponadto wiersze Artura Andrusa ukazywały się na ostatniej stronie "Przekroju", a obecnie Artur Andrus prowadzi własny blog.

W grudniu 2004 ukazała się książka z utworami Artura Andrusa pt: "Popisuchy". W październiku 2011r. ukazał się wywiad z Marią Czubaszek przeprowadzony przez Artura Andrusa. Artysta bierze udział w spektaklu Teatru Syrena "Nie dorosłem", który powstał w oparciu o teksty Stanisława Staszewskiego. Angażuje się także w działalność charytatywną na rzecz uzdolnionej młodzieży przy Fundacji św. Mikołaja.

W listopadzie 2011 Prezydent RP uhonorował Artura Andrusa Złotym Krzyżem Zasługi.

Bilety
Sprzedaż zakończona.