EnglishEnglish
 
Grupa MoCarta - Dzieła wybrane z XX lat

Grupa MoCarta - "Dzieła wybrane z XX lat"

śr., 11 maja 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Grupa MoCarta „Dzieła wybrane z XX lat”

Kwartet smyczkowy, który już od dwudziestu lat bawi i wzrusza. Inteligentny żart, mnóstwo energii i największe przeboje muzyki- nie tylko klasycznej. Zapraszamy na specjalny , jubileuszowy program Grupy MoCarta „Dzieła wybrane z XX lat” 11 maja o godz. 19.00. 

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. W marcu 2015 roku obchodzili swoje dwudzieste urodziny.

Z tej właśnie okazji Grupa przygotowała jubileuszowy program specjalny. W  koncercie zobaczą Państwo nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów.

Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Artur Andrus oraz GrupoMoCarciątka.

Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby's, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe. Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi? Proponujemy to sprawdzić na ich wrocławskim koncercie.

Radio Wrocław- zapraszamy.

Bilety
Sprzedaż zakończona.