EnglishEnglish
 
Kabareton - Koniec świata 2012 - Trasa

Kabareton - Koniec świata 2012 - Trasa

2012-03-04 - 2012-05-20

POLSKA
sprzedaż zakończona
Opis

 

Zorganizowane z ogromnym rozmachem widowisko kabaretowe będące próbą powiązania prawdy czasu ( "Był sobie człowiek" ) z prawdą ekranu ("Ojciec Tadeusz") i prawdą  Krajowej Rady Radiofoni i Telewizji  ( misyjność serialu "Klan").

Wstęp  - 241 r. n.e. rada starszych majów ( średnia wieku 17 lat ) przejmuje jednogłośnie ( 4 głosy przeciw i 3 głosy wstrzymujące się ) założenia kalendarza dla śródziemia. Harmonogram Końca Świata:

4.03.12 Lublin
8.03.12 Kraków 
9.03.12 Warszawa
16.03.12 Włocławek 
17.03.12 Łódź 
24.03.12 Zielona Góra 
25.03.12 Bydgoszcz 
10.05.12 Opole
11.05.12 Poznań
12.05.12 Katowice 
13.05.12 Wrocław
20.05.12 Gdańsk 
25.05.12 Olsztyn 

 Epizod pierwszy - Zainspirowana inną Superprodukcją powstaje Drużyna Sygnetu w składzie:

Łowcy.B - są trochę dziwni, a trochę normalni, sami bawią się tym, co robią na scenie, doprowadzając publiczność do ekstazy śmiechowej. W swoich działaniach są niezwykle autentyczni, dlatego zjednują sobie każdego widza. Mają bardzo szerokie zainteresowania, co przekłada się bezpośrednio na kabaret – w spektaklach wykorzystują swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, używają akrobacji oraz elementów pantomimy. Łowcy.B PRZEJMUJĄ ROLĘ GANDALFA BIAŁEGO (też znają się na ziołach) 

Kabaret Skeczów Męczących powstał w Kielcach w roku 2003. Do tej pory formacja stworzyła pięć autorskich programów, z których każdy był bardzo dobrze przyjmowany i wielokrotnie nagradzany. Członkowie Kabaretu Skeczów Męczących na scenie charakteryzują się ogromną werwą i radością tworzenia, nie stronią  od improwizacji i zabawy z widzem. Ogólnopolską popularność przyniosły im takie kabaretowe hity jak „Piosenka Trenera” – o korupcji w polskiej piłce, czy piosenka „Nasza Klasa”. Chyba każdy zna też ich skecze o Jacku Krzynówku i mało rozgarniętym ochroniarzu „Śrubie”. W NASZEJ PRODUKCJI ZASTĄPIĄ  KRASNOLUDY (są z Kielc) 

Nowaki - to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Kabaret założyli w 2007 roku i od razu zabrali się do ciężkiej pracy. Upór, talent  oraz wytrwałość szybko przyniosły rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal  i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję oraz oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. Kariera Nowaków nabrała zawrotnego tempa po zdobyciu I miejsca na najbardziej prestiżowym festiwalu kabaretowym w Polsce – XXV Pace . W skład kabaretu wchodzą: Adrianan Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg. W NASZEJ PRODUKCJI ZASTĄPIĄ ELFÓW (tam też na dwóch mężczyzn przypadała jedna kobieta).

Słoiczek po Cukrze – tworzą Małgorzata Szapował i Magdalena Mleczak. Założyły go w lipcu 2008 roku. Nie jest to ich pierwsze zetknięcie sceniczne bo wcześniej, przez kilka dobrych lat, współtworzyły kabaret Szum zdobywając nagrody  na wszystkich festiwalach w kraju. Później ich drogi artystyczne się rozeszły. Magda poświęciła się karierze solowej, a Gosia macierzyństwu.  ZASTĄPIĄ NIZIOŁKÓW (trochę się burzyły, ale też nie są wysokie) 

Paranienormalni - kabaret powstał w 2004 roku. Od tego czasu Paranienormalni osiągnęli olbrzymią popularność i spore grono fanów, a obecnie współtworzą czołówkę polskich kabaretów. Uznanie publiczności zdobyli przede wszystkim kultową postacią Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek, ale także sporą inspiracją, gdyż powiedzenia tej znanej Blondynki weszły do powszechnego użytku. PRZYJMĄ ROLĘ ARAGORNA (nie pasują, ale na inną nie chcieli się zgodzić) 

Epizod drugi - Plan obrony Trójmiasta 
Epizod trzeci - Koniec i bomba, kto nie zobaczy, ten trąba! 
EPILOG -reasumując: ma być śmiesznie!!!!!!

Scenariusz: Paranienormalni 
Prowadzenie: Paranienormalni 
Wystąpią: Paranienormalni, Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Słoiczek po cukrze 
Produkcja: Impresariat Kabaretowy ESKANDER

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.