EnglishEnglish
 
Kocham Pana, Panie Sułku

Kocham Pana, Panie Sułku

wt., 28 kwietnia 2015, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Występują:

Marta Lipińska
Krzysztof Kowalewski
Andrzej Ferenc

Akompaniuje: Marian Szałkowski

 

Znani aktorzy i kultowe postacie

Pan Sułek – „starszy bęcwał w młodym wieku” –jak określił tę postać kreujący ją Krzysztof Kowalewski ,pojawił się na antenie radiowej Trójki w 1973 roku. Od początku towarzyszy mu Pani Eliza –śmiertelnie zakochana i bezgranicznie wierna. W tę rolę wcieliła się Marta Lipińska.

Aktorzy, mimo że prywatnie pozbawieni cech granych postaci, tak bardzo się z nimi skojarzyli, że gdy ogłoszono konkurs na portrety Pani Elizy i Pana Sułka – większość przedstawiała podobizny pary aktorskiej.

Marta Lipińska

Aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna, absolwentka warszawskiej PWST (1962). Debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie, z którym jest związana do dzisiaj. Ogółem zagrała w ponad dwudziestu filmach i blisko pięćdziesięciu spektaklach teatralnych. Na ekranie kinowym pojawiła się po raz pierwszy w filmach Stanisława Różewicza oraz Tadeusza Konwickiego.

Szerokiej widowni stała się znana z ról w filmach i serialach będących adaptacjami dzieł literackich, w tym m.in. Heleny Stawskiej z Lalki i żony właściciela majątku ziemskiego z Nad Niemnem. Stworzyła wyraziste i powszechnie lubiane kreacje w obyczajowo-komediowych serialach: Miodowe lata oraz Ranczo.

Krzysztof Kowalewski

Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca pamiętnych ról komediowych w Misiu i Brunecie wieczorową porą Stanisława Barei. Absolwent warszawskiej PWST (1960). Zagrał około sto ról w filmach i serialach. Na dużym ekranie debiutował w 1960 r. w Krzyżakach Aleksandra Forda. Duże uznanie widzów przyniosła mu rola Rocha Kowalskiego w Potopie Jerzego Hoffmana z 1974 r. Po latach wystąpił w Ogniem i mieczem, jako Zagłoba. Dużą popularność przyniosły mu role komediowe. Aktor zagrał m.in. w filmach: Wyjście awaryjne, C.K. Dezerterzy, Rozmowy kontrolowane, Nic śmiesznego, Ryś. Najmłodsza publiczność pamięta go z serialu Rodzina Leśniewskich. Jako aktor teatralny występował w warszawskich teatrach: Klasycznym, Dramatycznym, Polskim, Studenckim Teatrze Satyryków, Rozmaitości i Współczesnym (związany jest z nim do dziś).

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.