EnglishEnglish
 
Śmiechoterapia - recital Krystyny Sienkiewicz

Śmiechoterapia - recital Krystyny Sienkiewicz

sob., 22 września 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

RECITAL KRYSTYNY SIENKIEWICZ


Legenda polskiej sceny kabaretowej w prześmiesznym programie muzycznym. Najzabawniejsze monologi, doskonałe piosenki, humor najwyższych lotów, a to wszystko okraszone czarem i urokiem niezłomnej Krystyny Sienkiewicz, przy czynnym akompaniamencie pianisty. Królowa kabaretu w wyśmienitej formie, uwielbiana przez publiczność, wciąż zachwyca swoim temperamentem. 

W swoim około godzinnym recitalu rozbawia publiczność nie tylko śpiewając, ale również pląsając w rytm znanych wszystkim szlagierów. Będzie miał szczęście ten, kto usiądzie w pierwszym rzędzie i który zostanie porwany przez Panią Krysię do wspólnych tańców. 

Udany wieczór gwarantowany!

Krystyna Sienkiewicz - zadebiutowała na dużym ekranie w dramacie Wojciecha Jerzego Hasa Pożegnania u boku Tadeusza Janczara. W komedii sensacyjnej Jana Batorego Lekarstwo na miłość zagrała Jankę, przyjaciółkę Joanny (Kalina Jędrusik). Występowała w teatrach warszawskich: Ateneum im. Stefana Jaracza, Rozmaitości, Syrena, Na Woli, Komedia, "Scena Prezentacje", Rampa na Targówku oraz w Teatrze Polskim w Poznaniu.

W latach 1958-66 pojawiała się w programie Kabaret Starszych Panów. W 1971 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 70. przez pewien czas towarzyszyła Andrzejowi Zaorskiemu w prowadzeniu programu Studio Gama. Była jedną z gwiazd programów kabaretowych Olgi Lipińskiej, począwszy od cyklu Gallux Show (m.in. w duecie z Barbarą Wrzesińską jako Siostry Sisters) poprzez kolejne edycje programów Właśnie leci kabarecik i Kurtyna w górę. W słuchowisku radiowym Rodzina Poszepszyńskich często odgrywała rolę panny Ingi, sąsiadki tytułowej rodziny. W roku 1996 odebrała Nagrodę Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz".

Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:
od 49zł do 59zł 

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.