EnglishEnglish
 
37 Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne

37 Nocne Spotkanie Literacko - Muzyczne

pt., 29 listopada 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

37. NOCNE SPOTKANIE LITERACKO-MUZYCZNE


Tradycyjnie już od kilku dekad, późną jesienią, miłośnicy dobrej piosenki będą mieli okazję uczestniczyć w nastrojowym wieczorze, będącym spotkaniem młodości i piosenki artystycznej podczas 37. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego. W tym roku odbędzie się ono 29 listopada, o godzinie 19, w sali teatralnej Impartu, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych solistów lub zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, ambitną piosenkę kabaretową, lub twórczość autorską. Wykonawcy biorący udział w konkursie zaprezentują się z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Uczestników Finału wyłoni trzyosobowa komisja kwalifikacyjna w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się 17 listopada, w godzinach 10.00 – 16.00, w sali kameralnej Impartu. Podczas Finału natomiast młodych artystów oceniać będzie najbardziej demokratyczne jury, czyli publiczność, która o swoim wyborze zadecyduje w głosowaniu. Na zwycięzcę  Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy laptop.

W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterką będzie Aga Zaryan, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Artystka przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii wokalistyki jazzowej, kontynuując tradycję takich artystów, jak Shirley Horn, Carmen McRea czy Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym, matowym tonem głosu. Co ważne, Aga Zaryan przywiązuje dużą wagę do śpiewanych tekstów, w jej repertuarze znajdują się wiersze oraz teksty autorstwa m.in. Czesława Miłosza, Anny Świrszczynskiej, Krystyny Krahelskiej, Agnieszki Osieckiej oraz Denisse Levertov czy Dorothy Nimmo. Jak mówi sama artystka: „śpiewanie tekstów jest dla mnie tak samo ważne jak warstwa muzyczna kompozycji, w śpiewaniu pociąga mnie możliwość opowiadania historii ...”. 

Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, w tym złotych, platynowych i multiplatynowych. Aga Zaryan jest dwukrotną laureatką nagrody Fryderyk w kategorii poezja śpiewana za albumy “Umiera piękno” oraz “Księga olśnień”. Za swoją artystyczną konsekwentną działalność była wielokrotnie nagradzana oraz wyróżniania: sześciokrotna zwyciężczyni plebiscytu na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum, (2007-2012), laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011, mianowana tytułem honorowego Ambasadora Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, laureatka nagrody Róże Gali 2011 laureatka nagrody Mateusz, przyznawanej przez “Trójkę” Polskie Radio.

Aga jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records.

Artystce będzie towarzyszyć znakomity zespół muzyczny. Obok muzyków polskich, stale współpracujących z Agą, usłyszymy także grę wybitnych zagranicznych muzyków.

Bilety:
55zł - kategoria I
45zł - kategoria II
35zł - kategoria III

Źródło: organizator wydarzenia 
Bilety
Sprzedaż zakończona.