EnglishEnglish
 
39. Nocne Spotkanie Literacko-Muzyczne

39. Nocne Spotkanie Literacko-Muzyczne

sob., 28 listopada 2015, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na kolejne już 39. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się w dniu 28 listopada, o godzinie 18:00, w Sali Teatralnej BF Impart, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.

Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych artystów lub grup zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, piosenkę kabaretową, twórczość autorską – z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się w dniu 25 października, w godzinach 10.00 – 16.00, w Sali Kameralnej BF Impart. Podczas Finału, finalistów oceniać będzie w formie głosowania najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy komputer notebook.

W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterem będzie Grzegorz Turnau. W jego wykonaniu wrocławska publiczność po raz pierwszy usłyszy w wersji koncertowej materiał z ostatniej płyty tego wybitnego artysty p.t. „7 widoków w drodze do Krakowa”. To suita podróżna na dwa głosy, obój, fortepian, orkiestrę smyczkową, akustyczną gitarę basową i perkusję. Płyta prezentuje cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w., przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego, praca Józefa Peszki, znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, podkreślających ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmujących nieuchronność przemijania. Muzyka Grzegorza Turnaua, dedykowana w szczególności wirtuozowi oboju Mariuszowi Pędziałkowi, pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum. Czyli – wedle greckich pojęć – “metaxu”. Całości utworów towarzyszy animowana projekcja fresków.

Po zaprezentowaniu materiału z najnowszej płyty, krakowski bard wykona piosenki i utwory instrumentalne z jego muzyką, wybrane z jego 30-letniej kariery kompozytorskiej i estradowej. W programie pojawią się więc zarówno utwory te szerzej znane i rozpoznawalne (Bracka, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Znów wędrujemy), jak i te rzadziej prezentowane. 

Obok Grzegorza Turnaua – śpiew, fortepian wystąpią:
Dorota Miśkiewicz – śpiew,
Mariusz Pędziałek – obój,
Robert Kubiszyn – bas,
Cezary Konrad – perkusja,
oraz orkiestra smyczkowa utworzona z najbardziej zdolnych młodych muzyków wrocławskich.

Cały wieczór zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięzcy Finału Konkursu Wokalnego.

Bilety
Sprzedaż zakończona.