EnglishEnglish
 
40-lecie zespołu SETA: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, FART, Pomianowie, SETA

40-lecie zespołu SETA: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, FART, Pomianowie, SETA

pt., 21 października 2016, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Koncert urodzinowy zespołu Seta w Starym Klasztorze!

Miłośników klimatów Krainy Łagodności zapraszamy 21 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert z okazji 40. urodzin wrocławskiego zespołu Seta! Wśród gości Jubilatów pojawia się: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart.

 

Zespół SETA powstał we Wrocławiu w 1976 roku. Jesienią tego samego roku zadebiutował na scenie Środowiskowego Przeglądu Piosenki Turystycznej we wrocławskim "Pałacyku". Debiut był bardzo udany, a zespół wygrał przegląd. 40 lat po tamtym wydarzeniu Seta zagra swój koncert urodzinowy w rodzinnym mieście. Zespołowy towarzyszyć będą Przyjaciele z różnych zakątków Krainy Łagodności i odległych często miejsc na mapie. Seta ma w swoim dorobku wiele przebojów, które na stałe zagościły na turystycznych szlakach, w śpiewnikach i przy ogniskach.

Najbardziej znane piosenki Sety to: "Beskid", “Przerwa w podróży", “Ballada o św. Mikołaju", "Październik", "Wody tatrzańskie", "Modlitwa wędrownego grajka", "Tęsknica". Duża część repertuaru to piosenki Andrzeja Wierzbickiego, który przez kilka lat był członkiem Sety. W tym czasie jego piosenki zyskały popularność i charakterystyczne aranżacje. Autorami setowych piosenek są również Andrzej Mróz i Stanisław Gola, którzy założyli zespół. Kilka piosenek zjawiło się w Secie z kimś, kto zagościł w zespole na pewien czas, a odchodząc pozostawiał piosenki w dobrych rękach. Do tych należą "Pamiątka ze spływu” i „Jesienna dziewczyna”. „Zgubione marzenia” Wojciecha Jarocińskiego i „Niezapominajka” Krzysztofa Szczuckiego to piosenki, z którymi Seta zaprzyjaźniła się przez lata, a autorzy nie mają nic przeciwko tej przyjaźni.

W koncercie urodzinowym, oprócz jubilata, wystąpią: Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Jerzy Filar, Ryszard Żarowski, grupa Pomianowie i zespół Fart. Każdy z wykonawców związany jest z Setą przyjacielsko, twórczo lub towarzysko. U wszystkich bez problemu można doszukać się wrocławskich akcentów na drodze prywatnej i artystycznej. Zestaw urodzinowych Gości gwarantuje noc pełną najpiękniejszych piosenek, a przez jubileuszowy wieczór przeprowadzi nas Andrzej Mróz.

Bilety
Sprzedaż zakończona.