EnglishEnglish
 
43. Nocne Spotkanie Literacko-Muzyczne: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz

43. Nocne Spotkanie Literacko-Muzyczne: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz

sob., 7 grudnia 2019, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Piotr Guzek IMPRESARIAT i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na 43. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się w sobotę 7 grudnia br., o godzinie 19.00, w Sali Teatralnej Impartu – Wrocław ul. Mazowiecka 17.

Podobnie jak w latach ubiegłych koncert składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie Finał Konkursu Wokalnego, a w drugiej Koncert Galowy z udziałem Doroty i Henryka Miśkiewiczów.

Finaliści Konkursu Wokalnego zostaną wyłonieni  w  trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się w poniedziałek 28 października w godzinach 16.00 – 22.00, w Sali Kameralnej Impartu. Uczestnicy uprawiający piosenkę literacką, poezję śpiewaną, piosenkę satyryczną, kabaretową wystąpią przed trzy osobowym jury przedstawiając po dwie piosenki. Zakwalifikowane osoby wystąpią w pierwszej części koncertu w Finale, gdzie będą oceniani przez publiczność – najbardziej demokratyczne jury! Wszystkim Finalistom akompaniować będzie Trio Dominika Mąkosy. Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, a także karta zgłoszeniowa do pobrania pod adresami: www.piotrguzekimpresariat.pl  i www.strefakultury.pl . Zgłoszenia należy wysłać w  formie elektronicznej do piątku 25 października włącznie pod adresy: artpiotrg@poczta.onet.pl  lub  agnieszka.perlik@strefakultury.pl .

Bohaterami tegorocznej Gali będą Dorota i Henryk Miśkiewiczowie. To pierwszy wspólny projekt córki i ojca, znakomitej wokalistki i saksofonisty jazzowego.

 Na koncert złożą się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę. Uzupełni ją kompozycja Michała Miśkiewicza. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, kazał na siebie długo czekać. Dorota i Henryk Miśkiewiczowie występowali wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu.

Stylistycznie projekt określają zarówno liryzm, jak i dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do nowych piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski. Brzmienie projektu dopełni trio, tworzone przez znamienite postaci polskiej sceny jazzowej: Piotra Orzechowskiego (Pianohooligana) - fortepian, Michała Barańskiego - bas i Michała Miśkiewicza - perkusja.         

Dorota Miśkiewicz nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje unikalne projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. To jej szósta płyta nagrana pod własnym nazwiskiem. Swoją karierę rozpoczęła w zespole Włodzimierza Nahornego. Jako jedna z nielicznych nagrywała i koncertowała z Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Tomaszem Stańko. Zapraszali ją także Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Turnau, Wojciech Młynarski...         

Henryk Miśkiewicz w jazzowym środowisku uchodzi za najlepszego polskiego saksofonistę, słychać go na niezliczonych płytach. Grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jego pierwsza liderska płyta "More love" sprawiła, że pokochały go rzesze Polaków. Ton jego saksofonu towarzyszył również większości filmów lat 80-tych. Koncertował na całym świecie z m.in. Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim.

Koncert zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięzcy.

Bilety
Sprzedaż zakończona.