EnglishEnglish
 
High Definition

High Definition
50. Jazz nad Odrą Festival

niedz., 6 kwietnia 2014, 23:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

HIGH DEFINITION Piotr Orzechowski

Mateusz Śliwa - sax
Piotr Orzechowski 'Pianohooligan' - piano
Alan Wykpisz - bass
Patryk Dobosz - drums

High Definition Quartet to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Jego oryginalność i muzyczna świeżość zostały docenione w kraju i za granicą – kwartet zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych, w tym najcenniejszą – I nagrodę na Jazz Hoeilaart 2011 w Belgii. Muzycy zespołu są też laureatami konkursów indywidualnych, m.in. Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz). Kwartet ma na koncie współpracę z gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył trasy koncertowe po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013). Po tej  serii koncertów Randy Brecker wyraził się jednoznacznie: ”to jeden z najbardziej niesamowitych zespołów, jeśli nie najbardziej niezwykła grupa, z jaką kiedykolwiek grałem”.

27 listopada 2012 ukazała się debiutancka solowa płyta Piotra Orzechowskiego, znanego jako Pianohooligan. Album ukazał się nakładem prestiżowego wydawnictwa Decca Classics, nosi tytuł „Experiment: Penderecki” i jest osobistym hołdem złożonym Krzysztofowi Pendereckiemu.  

Krzysztof Penderecki się Orzechowskim zachwyca, starsi jazzmani powtarzają, że powinien dojrzeć. Trzeba to wszystko rozpieprzyć – mówi Piotr Orzechowski i zapowiada rewolucję. W muzyce i umysłach.

Bilety
Sprzedaż zakończona.