EnglishEnglish
 
Możdżer-Danielsson-Fresco - Polska

Możdżer/Danielsson/Fresco - "Polska"
50. Jazz nad Odrą Festival

niedz., 6 kwietnia 2014, 20:30

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

MOŻDZER/DANIELSON/FRESCO "Polska" 

Leszek Możdżer - piano
Lars Danielsson- bass, cello
Zohar Fresco- percussion, vocal

Koncert promujący najnowsze wydawnictwo "Polska", gwiazdorskiego tria; krążek ukazał się w październiku 2013 roku. To pierwsza płyta trio dystrybuowana poza Polską, ogólnoświatowo (Europa, Azja, USA), przez prestiżową, niemiecką wytwórnię płytową ACT.

 Leszek Możdżer - pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Regularnie koncertuje na wszystkich najważniejszych europejskich i światowych festiwalach.  Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem, z którym nagrał min. nagrodzoną Oscarem muzykę do Finding Neverland. Możdżer jest jednym z nielicznych pianistów, którego płyty sprzedają się w nakładach zbliżonych do artystów wykonujących muzykę popularną.

 Lars Danielsson urodził się w 1958 roku w Szwecji. Ukończył Konserwatorium w Goeteborgu w klasach kontrabasu, wiolonczeli i gitary basowej. Znakomicie prowadzi sekcję rytmiczną, ale jest też niezwykłym solistą. Jego gra wnosi do zespołu ostrość, temperament i mnóstwo dynamicznych, muzycznych odcieni. Zdolność sprawiania, by najzwyklejsza nawet melodia brzmiała świeżo i niezwykle jest powodem, dla którego Lars Danielsson uczestniczył w ogromnej liczbie konstelacji muzycznych na całym świecie. 

Zohar Fresco urodził się w Izraelu w 1969 roku w rodzinie o tureckich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Jako nastolatek głęboko zainteresował się tradycyjnymi arabskimi instrumentami, jak bębny ramowe i tamburyna. Z czasem, wraz z własnym rozwojem oraz dzięki charakterystycznemu stylowi gry, stał się on perkusistą znanym nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak "KikarHahalomot", "Piąty element" czy "Kraina szczęścia". 

Bilety
Sprzedaż zakończona.