EnglishEnglish
 
Olejniczak-Sendecki Quartet

Olejniczak/Sendecki Quartet
50. Jazz nad Odrą Festival

pt., 4 kwietnia 2014, 21:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Olejniczak/Sendecki Quartet

WYSTĘP NA INAUGURACJĘ KLUBU FESTIWALOWEGO RURA

Andrzej Olejniczak – tenor sax
Adzik Sendecki – piano
Michał Barański – bass
Michał Bryndal – drums

Adzik Sendecki i Andrzej Olejniczak – to wielokrotni laureaci Jazzu nad Odrą. Pierwsze ich wspólne dokonania miały miejsce w latach 70-tych, kiedy to wraz z Jarkiem Śmietaną, Janem Cichym i Benedyktem Radeckim tworzyli zespół Extra Ball. Później wspólnie założyli formację Sunship. Potem drogi muzyków rozeszły się; Olejniczak zasilił skład String Connection, a Sendecki wyemigrował do Niemiec, a następnie do Szwajcarii, gdzie mieszka do dziś. Również Andrzej Olejniczak w ciągu następnych lat opuścił Polskę, by osiedlić się w Hiszpanii.  

Sendecki został cenionym muzykiem sesyjnym i koncertowym współpracując m.in. z takimi artystami, jak: Billy Cobham, Michael i Randy Brecker, Marcus Miller czy Jaco Pastorius.

Olejniczak natomiast został wykładowcą w Hiszpanii, koncertując z własnymi formacjami, oraz wydając pod własną firmą Olej płyty, takie jak choćby wyśmienity album: ''Live At Altxerri'' (2004), który zyskał tytuł ''jazzowej płyty roku'' w Hiszpanii.

W roku 1999 obaj muzycy spotkali się po latach i postanowili wznowić współpracę. Od tego czasu okazjonalnie występują razem w różnych konstelacjach i projektach. We Wrocławiu w ich kwartecie na kontrabasie zagra kolejny laureat JnO (z 2004 roku) Michał Barański.

Bilety
Sprzedaż zakończona.