EnglishEnglish
 
Terence Blanchard Quintet

Terence Blanchard Quintet
50. Jazz nad Odrą Festival

niedz., 6 kwietnia 2014, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

TERENCE BLANCHARD QUINTET

Terence Blanchard - trumpet
Brice Winston - sax
Fabian Almazan - piano
Robert Hurst - bass
Jeff Watts - drums

TERENCE BLANCHARD - amerykański trębacz, zaczynał swoją karierę jako 18-latek w orkiestrze Lionela Hamptona, chwilę  potem Wynton Marsalis rekomendował go na swoje miejsce do słynnego Jazz Messengers, gdzie Art Blackey powierzył mu rolę kierownika muzycznego (oczywiście poza grą na trąbce).

Szerszemu gronu znany jest jako kompozytor muzyki filmowej. Jego trąbkę można usłyszeć w prawie 50 filmach, m.in. Spike Lee. Do "Malcom X" i  "Mo Better Blues" ścieżkę dźwiękową nagrał wspólnie z Branfordem Marsalisem). Jest autorem muzyki do słynnego broadwayowskiego spektaklu Tramwaj zwany pożądaniem Tennessee Williamsa (2012 rok). W roku 2103 na zamówienie Opery St.Louis skomponował swoją pierwszą operę Champion. 

Jest pięciokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, m.in. za album A Tale of God's Will (A Requiem for Karina). Blanchard wychował się w Nowym Orleanie i twierdzi, że jest winien specjalny hołd temu najbardziej jazzowemu miastu na świecie. W roku 2000 został  mianowany dyrektorem artystycznym Thelonious Monk Institute of Jazz. Najnowszą swoją płytę  Magnetic (2013) nagrał z kwartetem (niewielkie zmiany), z którym wystąpi we Wrocławiu. Jako sidemani na płycie zagrali Ron Carter, Lionel Lueke - ich gościliśmy na naszym festiwalu w ubiegłych latach.

Bilety
Sprzedaż zakończona.