EnglishEnglish
 
A ty siej - Habakuk gra (nie tylko) Kaczmarskiego. Gościnnie Muniek Staszczyk

"A ty siej" - Habakuk gra (nie tylko) Kaczmarskiego. Gościnnie Muniek Staszczyk

pt., 11 kwietnia 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Habakuk zagra piosenki Jacka Kaczmarskiego!

Doskonale znany miłośnikom muzyki reggae zespół Habakuk wystąpi 11 kwietnia w klubie muzycznym Łykend z koncertem dedykowanym zmarłemu 10 lat temu największemu polskiemu bardowi,  Jackowi Kaczmarskiemu. Gościem specjalnym koncertu będzie lider zespołu T.Love – Muniek Staszczyk.

Wydany w 2007 r. album „A ty siej…” z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w wersji reggae odbił się szerokim echem w całej Polsce. Okazało się, że teksty naszego barda idealnie pasują do karaibskich dźwięków, co znalazło wyraz w znakomitych recenzjach i przyjaznym odbiorze zarówno wśród fanów reggae, jak i wielbicieli twórczości Jacka.  W nagraniach wzięli gościnnie udział: Muniek Staszczyk, Mateusz Pospieszalski, Antoni "Ziut" Gralak, Anna Witczak (z zespołu Dikanda), Jerzy Mercik - występujący niegdyś w legendarnych zespołach Śmierć Kliniczna i R.A.P, Jarek Bester - lider cenionego na całym świecie Crakow Klezmer Band oraz gość specjalny: Patrycja Kaczmarska - córka Jacka Kaczmarskiego.

Habakuk zawsze stawiał na hasło „Family Front”. Często zapraszał do swoich projektów zaprzyjaźnionych artystów. Wyraz temu dał na płycie wydanej w 2009 roku. Znalazły się tam nowe wersje starszych riddimów zespołu. Do współpracy zaproszeni zostali różni wokaliści: Don Carlos – jeden z najwybitniejszych artystów reggae na świecie, Mickey Dread – jedna z najważniejszych postaci w histori tej muzyki, założyciel pierwszej rozgłośni reggae na świecie, producent m.in. płyty Sandanista grupy The Clash, Ava Leigh – wschodząca gwiazda angielskiej sceny muzycznej, Renata Przemyk, Muniek Staszczyk, Mamadou Diouf z Senegalu, wokaliści zespółu Dubska i wielu innych.

Habakuk  przez wszystkie lata swojej działalności zagrał prawie 1000 koncertów, w tym zarówno duże trasy klubowe, jak i festiwale. Był headlinerem Przystanku Woodstock, grał na festiwalu w Jarocinie, nie wspominając o polskich festiwalach reggae – Reggae Dub Festival, Ostróda Reggae Festival czy wiele innych. Największym osiągnięciem był fakt, ze jako pierwszy zespół z Europy Wschodniej zagrał na największym festiwalu na świecie – w 2007  roku wystąpił na angielskim Glastonbury. Festiwal ma już 40-to letnią tradycję, mieści około 30 scen, a grały na nim największe giganty światowej muzyki. Habakuk grał na scenie Left Field Stage, reprezentującą nurty wolnościowe, walczący z dyktaturami i wspierający prawa pracownicze. Częstochowianie zresztą często angażowali się w tego typu inicjatywy występując między innymi na koncertach popierających Wolny Tybet czy Wolną Białoruś.

Habakuk nigdy nie zamykał się gatunkowo. Zawsze obok elementów reggae, które były przewodnie w ich muzyce, można było odnaleźć akcenty dub, rock, elektroniki itp. Zespół tak samo dobrze czuł się na festiwalach reggae jak i na festiwalach typu: „Odjazdy”, „Tam gdzie biją źródła”, czy „Węgorzewo Rock Festival”. W 2009 Habakuk brał udział w koncercie „Jest dobrze… piosenki niedokończone” poświęconemu pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza. Na ten projekt, uwieńczony później wydawnictwem płytowym, przygotował dwie piosenki. Występ obok Stanisława Soyki, Maćka Maleńczuka, Hanny Banaszak, Andrzeja Grabowskiego, Jacka Bończyka i Budynia był na żywo transmitowany przez TVP 2, zaś płyta pokryła się złotem. Klip do piosenki Habakuk „Niesforni jesteści” został nominowany do Yacha 2010.

Habakuk przygotował też utwór na ścieżkę dźwiękową do bardzo popularnej gry „Wiedźmin”. 

Zespół Habakuk występuje w składzie:

Wojciech „Broda” Turbiarz – wokal, gitara
Wojtek Cyndecki – bas
Jaromir Puszek – perkusja
Kordian Nowicki – gitara, wokal
Marek Makles – instrumenty klawiszowe
Mikołaj Kopeć – nagłośnieniowiec

Bilety:
30 zł - przedsprzedaż oraz w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.