EnglishEnglish
 
AAF: Nanoschlaf meets Lorenc-Szatarski-Hewelt oraz DEFIBRILLATOR i PETER BROTZMANN

AAF: Nanoschlaf meets Lorenc/Szatarski/Hewelt oraz DEFIBRILLATOR & PETER BROTZMANN

wt., 2 października 2012, 19:30

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

DEFIBRILLATOR & PETER BRÖTZMANN

Grający na elektronicznym puzonie Sebastian Smolyn i posługujący się elektroniką jego brat  Artur na swoje artystycznej ścieżce wybrali kierunek muzyki improwizowanej. Ich osobiste doświadczenia złożyły się na matrycę dla takiej muzyki, która rządzi się swoimi własnymi prawami i używa wszystkich możliwych środków, by osiągnąć swój cel. Nie ma dla nich stylistyk awangardy, których by nie eksplorowali – ich twórczość jest zainspirowana przez free jazz, nu jazz, noise czy hardcore w wielu różnych postaciach. Po kilku latach wspólnych poszukiwań do ich dźwiękowych wypraw dołączył wyjątkowy perkusista jazzowy Oliver Steidle – tak powstało trio o nazwie Defibrillator, niezwykle energetyczna formacja, której brzmienie silnie zakotwiczone jest w estetykach grindcore i noise. Kolejnym krokiem w ich karierze stało się zaproszenie do współpracy muzyka, który od lat stanowił dla nich ważną inspirację – Petera Brötzmanna, jednego z najważniejszych przedstawicieli światowego free jazzu i muzyki improwizowanej. Młodość i energia w zestawieniu z wieloletnim doświadczeniem na gruncie eksperymentalnych dźwięków – tego właśnie można spodziewać się po nowym projekcie braci Smolyn.

Nanoschlaf meets Lorenc/Szatarski/ Hewelt — performans

Koprodukcja Avant Art Festival & TIMEART

Eksperymentalna formacja muzyczna Nanoschlaf z Kolonii spotka się z polskimi tancerzami  Dawidem Lorencem, Filipem Szatarskim i Radkiem Heweltem. To interdyscyplinarne spotkanie improwizowanej muzyki i improwizowanego tańca jest jednym z premierowych koprodukcyjnych projektów w ramach piątej edycji festiwalu, prezentującej w szerokim wymiarze niemiecką sztukę. Nanoschlaf specjalizuje się w zarówno dźwiękowym, jak i strukturalnym stapianiu ze sobą muzyki akustycznej i elektronicznej. Wszystkich członków formacji poruszających się gdzieś między nową muzyką, elektroniczną awangardą i muzyką improwizowaną, charakteryzuje ogromna pasja i radość eksperymentowania z nieznanymi dźwiękami, strukturami czy przestrzeniami. Także niestrudzenie poszukujący nowych wyzwań tancerze Lorenc/Szatarski/Hewelt już od dłuższego czasu przekraczają interdyscyplinarnie ramy swej profesji. Centrum ich uwagi skupia się zarówno na zgłębianiu muzykalności ciała, transformacji muzycznego połączenia ciała i umysłu, prowadzącej ku lepszej jakości ruchu, jak i badania dynamiki w przestrzeni. Tancerze, posługując się ciałem jako czujnikiem, który w trakcie performansu odbiera i wysyła informacje, pozwolą zaistnieć organicznym i kompozycyjnym strukturom. Powstające między artystami struktury i korelacje będą się utwierdzać, ulegną transformacji, aby się rozpaść, a wszystko po to, by za chwilę zdemaskować ukryte napięcie poprzez skumulowaną energię dźwięku i ciała.

Artyści:
Matthias Muche – puzon
Philip Zoubek – fortepian
Sven Hahne – laptop, elektronika
Achim Tang – kontrabas
Christian Thomé – perkusja, laptop
Dawid Lorenc – tancerz, choreograf
Radek Hewelt – tancerz, choreograf
Filip Szatarski – tancerz, choreograf
Anna Moser – kurator projektu

Kurator: Anna Moser /Avant Art Festival

Koprodukcja wspierana przez: SK Stiftung Kultur, ON Netzwerk Neue Musik Köln, Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen, NRW KULTURsekretariat, Kunststiftung NRW, Goethe Institut, Auswärtiges Amt der Bundesrepublik Deutschland, Polnisches Institut Berlin & Düsseldorf, Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit, Wrocław / Europejska Stolica Kultury 2016, Urząd Marszałkowski Dolnego śląska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Warszawa

Godz. 19:30 - Nanoschlaf meets Lorenc/Szatarski/ Hewelt 
Godz. 21:00 -  DEFIBRILLATOR & PETER BRÖTZMANN

Źródło: Avant Art Festival 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.