EnglishEnglish
 
ABBA - miłosna opowieść symfoniczna

ABBA - miłosna opowieść symfoniczna

sob., 22 lutego 2014, 19:00

Kijów.Centrum
al. Krasińskiego 34
30-101, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

ABBA –Miłosna opowieść symfoniczna

Cudowny pomysł na czas walentynkowy.


Widowisko zostało zainspirowane historią szwedzkiego zespołu, który w latach 70 i 80 odniósł spektakularny sukces na rynku muzycznym wydając miliony płyt i singli, z których prawie  każdy stał się światowym przebojem.

„Abba – miłosna opowieść symfoniczna” to próba oddania klimatu epoki muzyki disco ale  w formie  opowieści, pewnej historii  wynikającej z tekstów zawartych w twórczości ABBY.

Nowatorskie, unikalne połączenie muzyki ery disco z muzyką okresu romantyzmu  stworzonej  przez wybitnego skandynawskiego kompozytora, tworzy widowisko, która na długo pozostaje w sercu.

Czy historia o Peer Gyncie i pięknej  Solvejgi H. Ibsena , muzyka Edwarda Griega i twórczość ABBY mają wspólne  korzenie o podobne przesłanie ?

Zespół ABBA to również historia dwóch par,  które połączyła miłość  oraz wspólna pasja do muzyki i śpiewania.  Miłość zatem stała się motywem przewodnim  tego widowiska. Miłość kobiety i mężczyzny we wszystkich jej odsłonach – pierwsze marzenia, zauroczenie, powolne poddawanie się uczuciom, eksplozja fascynacji, cudowne uniesienia  ale  i  rozstania, niepewność  i cierpienie, rozczarowania i zawiedzione nadzieje.

Zycie prywatne ABBY łączy się z miłością do muzyki, szczęście, które daje możliwość śpiewania i radość z dzielenia się tym szczęściem z innymi podczas koncertów.

Jak zakończy się ta niezwykła historia? Czy miłość zwycięży? 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
120zł - kat. I

Bilety
Sprzedaż zakończona.