EnglishEnglish
 
Afromental

Afromental

pt., 6 maja 2016, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że nastąpiła zmiana daty koncertu. Nowa data to 06.05.2016 r., godz. 20.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. 

Już debiutancki album zatytułowany „The Breakthru” (2007) został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2008 w kategorii – „Album Roku Hip-Hop/R’n’B”. Pierwszy singiel z płyty - „I`ve Got What You Need” został wybrany spośród ponad 300 zgłoszeń do finałowej szóstki koncertu Trendy podczas festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. Kolejnymi singlami z płyty były utwory: „Thing We’ve Got” i „Happy Day”. „Playing with pop” (2009) - drugi album studyjny zespołu, oprócz nowych kompozycji zawiera także piosenki specjalnie przygotowane do filmu „Kochaj i tańcz” oraz serialu „39 i pół”, w którego drugiej serii zespół występował, grając samych siebie. Album ten zyskał status złotej płyty i pozwolił grupie wspiąć się na szczyt czołówki polskich zespołów, czego efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz stale rosnąca ilość wiernych fanów. Najbardziej znane utwory z tej płyty to: „Pray 4 Love” i „Radio Song”.

W czerwcu 2009, podczas festiwalu w Opolu, Afromental otrzymał statuetkę Superjedynka w kategorii „Zespół Roku” przyznawaną w głosowaniu widzów Telewizji Polskiej. W tym samym roku zespół uczestniczył również w prestiżowej serii koncertów Hity na Czasie transmitowanych przez TVP, a także wystąpił podczas finału konkursu Sopot Festival. 

Rok 2010 stał pod znakiem wielu sukcesów, wyróżnień i nagród. W lutym zespół otrzymał dwie nominacje do Fryderyka w kategoriach: „Album Roku Hip-Hop/R’n’B” (za „Playing With Pop”) oraz „Zespół Roku”. Grupa otrzymała również nagrody VIVA Comet oraz Eska Music Award w kategorii „Zespół Roku 2010”! Kolejnym wyróżnieniem było ogłoszenie zespołu „Talentem Roku 2010” przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie. W sierpniu, podczas konkursu w ramach Orange Warsaw Festival 2010, zespół zdobył główną nagrodę – „WOW! Music Award”. W listopadzie otrzymał prestiżową statuetkę MTV European Music Award 2010 w kategorii „Najlepszy Polski Artysta 2010” i znalazł się w TOP 5 nominowanych do tej samej nagrody w kategorii „Najlepszy Europejski Artysta 2010”!            24 lutego 2011 r. podczas gali VIVA Comet 2011, Afromental otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu roku! Kolejnymi wyróżnieniami w 2011r. były: nominacja do nagrody Fryderyk w kategorii Teledysk Roku i Eska Music Award 2011 za Video Roku („Rock&Rollin’ Love”, reż. Mitja Okorn) oraz nagroda „Artysta bez granic” od TVP Polonia, którą zespół otrzymał podczas występu na festiwalu w Opolu. 

W listopadzie 2011r. ukazała się trzecia płyta zespołu, zatytułowana „The B.O.M.B.”, której zapowiedzią były utwory: „Rock&Rollin’ Love” i „Rollin’ With You” oraz ostatni singiel z tego krążka zatytułowany „Itʼs my life” - utwór w którym gościnnie pojawił się chór SoundʻnʼGrace oraz raper VNM. Lata 2012 - 2015 to bardzo duża aktywność koncertowa zespołu oraz zdominowanie  ramówek telewizyjnych w Polsce dzięki udziałowi trzech członków zespołu w dwóch znanych na całym świecie muzycznych formatach telewizyjnych. Wojtka „Łozo” Łozowskiego można było zobaczyć  w roli jurora programu „Must be the Music”, a Tomsona ( Tomasza Lacha ) i Barona (Aleksandra Milwiw-Barona) w pięciu z rzędu edycjach programu „The voice of Poland”.

W ubiegłym roku Afromental świętował 10-lecie istnienia i uczcił je w najlepszy z możliwych sposobów - wydając nową, dość zaskakującą z punktu widzenia inspiracji płytę a także wyruszając w jubileuszową klubową trasę koncertową X TOUR! 

Czwarte dzieło Afromental o dość niepokojącym tytule "Mental House" to podkreślenie niezależnego charakteru i niepowtarzalnego muzycznego stylu zespołu, który przejawia się w połączeniu rytmicznego, energetycznego grania z ciężkimi brzmieniami. Na płycie słychać charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat  - groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu, ale daje się zauważyć ewidentną fascynację muzyków ciężkimi gitarowymi brzmieniami. 

Zespół pracuje obecnie nad wyjątkową niespodzianką dla fanów i zapowiada publikację filmu dokumentalnego opowiadającego historię powstania i 11-letniej działalności.

Afromental to: 

Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instr. perkusyjne). 

Bilety
Sprzedaż zakończona.