EnglishEnglish
 
After Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2013: Fuck Buttons

After Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2013: Fuck Buttons

pon., 30 września 2013, 20:00

Jazz Club Hipnoza
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice
sprzedaż zakończona
Opis

After Tauron Nowa Muzyka 2013! Fuck Buttons 30 września w katowickim Jazz Clubie Hipnoza!


Jeden z najciekawszych duetów współczesnej muzyki elektronicznej już jesienią wraca do Katowic. Andrew Hung i Benjamin Power, czyli Fuck Buttons, zawitają już 30 września do katowickiego Jazz Clubu Hipnoza ze swoim najnowszym materiałem! Opublikowany w tym roku po czteroletniej przerwie nagraniowej album Slow Focus to pokaz mistrzowskiej formy obu muzyków, dowód na ich znaczący rozwój artystyczny jaki nastąpił podczas tych czterech lat wypełnionych koncertowaniem na najważniejszych festiwalach elektronicznych całego świata. Po bezkompromisowym Street Horrrsing i jego następcy Tarot Sport, trzeci album brytyjskiego duetu to prawie godzinna podróż przez świat zapętlonych, noisowych dronów, połączonych z rytmami w których da się odnaleźć wpływy klasycznego house i hip-hopu, połączonych w monumentalne kompozycje, których brutalnego brzmienia mogliby pozazdrościć nawet członkowie legendarnej formacji Swans. Ich koncerty to połączenie hipnotycznych wizualizacji, psychodelicznych dźwięków atakujących z całą mocą i precyzją i szamańskiego uniesienia, które często udziela się publiczności.

Tuż przed nimi wystąpi berliński skrzypek, reżyser i eksperymentator, twórca filmów pokazywanych na festiwalu w Cannes i autor doskonałych remiksów, między innymi Super Furry Animals, Zan Lyons, który zaprezentuje Wam swoje audio-wizualne show, w którym klipy z Łowcy Androidów łączą się z silnie modyfikowanym dźwiękiem skrzypiec i tanecznym beatem.

Katowicki koncert, który rozpocznie się o godzinie 20.00 będzie pierwszą i być może jedyną okazją aby usłyszeć najnowsze utwory Fuck Buttons w Polsce w tym roku, a bilety na to wyjątkowe wydarzenie kosztują zaledwie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu. 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.