EnglishEnglish
 
Aga Zaryan Christmas Song

Aga Zaryan Christmas Song

sob., 10 grudnia 2016, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

AGA ZARYAN CHRISTMAS SONGS

Tego wieczoru artystka zaprezentuje nastrojowy program z jazzowymi interpretacjami utworów o tematyce świątecznej. Na gości czeka prawdziwa uczta muzyczna. Usłyszymy ponadczasowe standardy oraz niezapomniane kolędy   w wykonaniu jednego z najbardziej charyzmatycznych głosów jazzu. Podczas koncertu we Wrocławiu Zaryan wystąpi na scenie w towarzystwie European Jazz Quartet.

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką, której reputacja sięga od Tokyo do Nowego Yorku. Artystka przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w jazzie, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Jest pierwszą oraz jedyną polską wokalistką, której płyty ukazują się nakładem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Manhattanu. Wyróżnia ją indywidualny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerokiej publiczności, co zaowocowało nagraniem ośmiu albumów.

Koncerty Agi Zaryan słyną z niepowtarzalnego nastroju. Artystka występuje   z powodzeniem na niezliczonych polskich oraz zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Izraelu, Turcji, Rosji i Islandii. Swój sukces zawdzięcza niezwykłej barwie głosu, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy                     z najznamienitszymi muzykami z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

Dyskografia:

2002/2007 – “My Lullaby” – album CD – Złota Płyta
2006 – “Picking Up The Pieces” album CD – Potrójna Platynowa Płyta
2007 – “Umiera piękno” – album CD – Platynowa Płyta / Fryderyk
2008 – “Live at Palladium” – album koncertowy 2CD/DVD– Poczwórna Platynowa Płyta
2010 – “Looking Walking Being” album CD – Podwójna Platynowa Płyta
2011 – “A Book of Luminous Things” album CD – Platynowa Płyta / Róża Gali
2011 – “Księga olśnień” album CD – Złota płyta / Fryderyk
2013 – “Remembering Nina & Abbey” A Trribute to Nina Simone & Abbey Lincoln – Platynowa Płyta

Bilety
Sprzedaż zakończona.