EnglishEnglish
 
AKURAT - XX lecie zespołu

AKURAT - XX lecie zespołu

czw., 22 stycznia 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

XX-lecie działalności zespołu AKURAT w Starym Klasztorze!

W tym roku mija 20 lat od założenia zespołu AKURAT. 22 stycznia we wrocławskim klubie Stary Klasztor muzyczny jubileusz zespołu uświetnią zaproszeni goście. Na scenie obok jubilatów pojawią się między innymi: Kuba Kawalec z happysad, Rafał Karwot z Tabu i Jacek Stęszewski z grupy Koniec Świata.

Tak o historii zespołu mówi Piotr Wróbel, wokalista Akurat: 

„Kiedy pod koniec 1994 zagraliśmy w Bielsku-Białej pierwszy koncert, nie przypuszczaliśmy, że to początek naszej przygody życia. Chcieliśmy tylko grać, uzewnętrzniać swoje emocje przez muzykę i wreszcie pokazać komuś to, co stworzymy. Niedługo później pojawiły się wygrane na kolejnych przeglądac  muzycznych, występy na Przystanku Woodstock, aż wreszcie pierwsza płyta – „Pomarańcza”, która pozwoliła wypłynąć nam na szersze wody. 

XX lat minęło „jak jeden dzień”, a przez ten czas ponad 1000 koncertów w 9 krajach, 6 płyt, setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo przygód i zawartych przyjaźni.

Porodziły się nam dzieci, przybyło nam zmarszczek. Pożegnaliśmy kolejne wożące nas busy, z Akurat odchodziły kolejne osoby i przychodziły nowe, gramy coraz lepsze (nie tylko my tak twierdzimy!) koncerty, teksty i muzykę piszemy chyba dojrzalsze, ale od młodzieńczych ideałów nie odeszliśmy zbyt daleko. Cały czas podążamy swoją długą, krętą drogą, tworzymy kolejny, 7. album, a z okazji Akuratowego XX-lecia  przygotowaliśmy kilka niespodzianek.

Po pierwsze: zagramy w styczniu 5 niecodziennych jubileuszowych koncertów z udziałem wyjątkowych gości (szczegóły podamy już niebawem), z którym zetknęliśmy się nieraz przez te 20 lat, a którzy bliscy są naszym sercom.

Po drugie: w lutym pojawimy się z kilkoma koncertami urodzinowymi w Wielkiej Brytanii: w Leeds, Sheffield i Liverpoolu.

Po trzecie: mamy zamiar grać kolejne 20 lat :)

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.