EnglishEnglish
 
Alila Band

Alila Band

śr., 7 grudnia 2011, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

Alila Band – młoda siła z Izraela w intrygującej mieszance stylów muzycznych Wschodu i Zachodu.

Zespół Alila pochodzi z Izraela, miejsca styku kultur Wschodu i Zachodu. Alila to młody, ale już doświadczony  zespół grający muzykę w klimacie ethno fusion. Trzon brzmienia formacji tworzą oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa oraz perkusja. Alila korzysta z szerokiego spektrum dźwięków i stylów. Rezultatem  tego jest muzyka, która jest jednocześnie ambitna i lekka w odbiorze,

muzyka będąca  dynamicznym połączeniem tradycji Wschodu i Zachodu, muzyki arabskiej i żydowskiej oraz basenu Morza Śródziemnego.

Zespół powstał w 2006 roku, a cztery lata później nagrał swoja debiutancką płytę zatytułowaną "At Isak's". Wydany w 2010 roku przez wytwórnie "8th Note" debiut, to wynik poszukiwań i podróży poszczególnych muzyków Alili.  Zespół współpracował z lokalnymi sławami muzyki etnicznej, w tym, między innymi,  z urodzonym w Maroku Shlomo Barem i znanym lutnistą Yairem Dalale.

Od jemeńskich, melodyjnych harmonii po czarujące indyjskie partie basu; od muzyki bałkańsko-romskich przyjęć po eksplozję afrykańskich rytmów. Tak miejscowi krytycy opisują brzmienie tego obiecującego  zespołu.  

Publiczność Ethno Jazz Festivalu będzie miała okazję po raz pierwszy podziwiać zespół w klimatycznej Synagodze pod Białym Bocianem.

We Wrocławiu zespół wystąpi  w składzie:

Roi Isak - śpiew, aranżacje, instrumenty perkusyjne (darbuka, dżembe, konga)
Gilad Hazan - oud, aranżacje
Asaf Rabi - śpiew, gitara basowa
Ori Naveh - instrumenty perkusyjne
Yanki Schon – skrzypce

źródło: materiały promocyjne organizatora

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.