EnglishEnglish
 
Alosza Awdiejew - Jestem Tutaj

Alosza Awdiejew - "Jestem Tutaj"

niedz., 26 stycznia 2014, 18:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Po wielkim sukcesie wydanej w 2010 r. płyty "Alosza na Bis" artysta legendarnej, krakowskiej Piwnicy Pod baranami prezentuje nowy album, zawierający zestawienie kolejnych, najlepszych utworów w swoim wykonaniu. Jest to swoiste " the best of" tego artysty, a zarazem ciąg dalszy tamtej edycji. 

Alosza Awdiejew, bawiąc koncertową publiczność, sięga po humor dawnej Odessy i współczesną satyrę na naszą, wspólną z wszystkimi Słowianami, postkomunistyczną rzeczywistość.

Okrasza to piosenkami rosyjskimi lub z polskim tekstem, ale nawiązującymi do jego pochodzenia. Mamy tu staranny wybór takich utworów, gdzie pobrzmiewają nuty cygańskie, żydowskie, odeskie. Pojawia się autorska, refleksyjna ballada, a nawet przebój z zapomnianego musicalu. 

Po raz kolejny mamy więc do czynienia z przeplataniem stylów i nastrojów, które spaja jednolite brzmienie Aloszowego zespołu. Marek Piątek i Kazimierz Adamczyk (tym razem na gitarze basowej) budują solidny fundament gitarowy, będący siłą napędową śpiewanych przez Aloszę piosenek. Rozszerzony o użycie gitary cygańskiej akompaniament ten chwilami ożywa własnym życiem i staje się wartością samą w sobie.

Nowy album z najlepszymi utworami w wykonaniu Aloszy Awdiejewa wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Występ odbywa się w ramach trasy koncertowej, promującej najnowszą płytę lubianego tria z Krakowa, zatytułowaną „Jestem tutaj”.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.