EnglishEnglish
 
America Pop Symphony

America Pop Symphony

sob., 12 września 2015, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

"America Pop Symphony" jedyne i niepowtarzalne w swoim rodzaju widowisko poświęcone gigantom, którzy stworzyli z Ameryki muzyczne imperium i na stałe wpisali się w karty historii.

Nie trzeba być Kolumbem, by odkryć Amerykę - a przynajmniej jej muzyczne oblicze od gospel i klasyki przez jazz po funk, soul, rock, country i pop. Przybliży je porywający spektakl, przypominając kultowe przeboje gwiazd, które wyśpiewały swój american dream i wyznaczyły standardy we współczesnej muzyce.

Michael Jackson, James Brown, Elvis Presley, Frank Sinatra, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Louis Armstrong, Whitney Houston, Stevie Wonder, Bob Marley, Joe Cocker, Boney M, Prince, Tina Turner, Madonna, Celin Dion, Barbra Streisand  to tylko kilku tytanów, z których twórczością zmierzą się artyści znani z takich programów, jak "Bitwa na głosy", "Jaka to melodia", "Mam talent" i "The Voice of Poland".

Nowy, niezwykły ton ich hitom nadadzą wirtuozi z Royal Symphony Orchestra. W imponujących aranżacjach będzie można usłyszeć, m.in. "Billie Jean",  "Thriller", "We are the world", "I can?t help falling in love with you", "It`s a man`s world", "What a wonderful world", "I just called to say I love you", "New York, New York", "My way", "The best", "We don`t need another hero", "I will always love you", "I wanna dance with somebody", "Purple haze", "I shot the sheriff" "La Isla Bonita".

Symfoniczna oprawa podkreśli moc amerykańskiego brzmienia - tak tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Bowiem w fascynujący klimat Nowego Świata wprowadzą publiczność pieśni afrykańskich niewolników, ragtime Scotta Joplina oraz dzieła George`a Gershwina i Samuela Barbera. Nie zabraknie też refleksyjnej muzyki gospel, w jakiej ukształtowała się osobowość Whitney Houston, Michaela Jacksona i Jamesa Browna, jak również włoskiej mającej wpływ na twórczość Franka Sinatry oraz indiańskiej bliskiej Elvisowi Presleyowi, którego przodkowie pochodzili z plemienia Irokezów

Sięgnięcie do korzeni pozwoli spojrzeć na współczesny amerykański pop z innej perspektywy, podczas gdy rozmach widowiska przyprawi o dreszcze. Amerykańską wielokulturowość podkreślą dodatkowo utalentowani tancerze, fantazyjne wizualizacje i nowoczesne multimedia.

Niezwykły rozmach muzyczny widowiska będzie szedł w parze z urzekającą stroną wizualną. Prapremiera show w Polsce odbędzie się bowiem w majestatycznej Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu 14 czerwca.

Żródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.