EnglishEnglish
 
Andrzejkowy Wieczór Country: Johnny Trzy Palce, Kefiry

Andrzejkowy Wieczór Country: Johnny Trzy Palce, Kefiry

pt., 1 grudnia 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Andrzejkowy Wieczór Country w Starej Piwnicy!

W piątek 1 grudnia, kontynuując obchody tradycyjnych Andrzejek, spotykamy się w klubie Stara Piwnica na imprezie z muzyka country.

Zagrają dwa rewelacyjne zespoły Johnny Trzy Palce oraz Kefiry, a muzyce towarzyszyć będzie  specjalność Starej Piwnicy, czyli czeska kuchnia!

Rezerwujcie czas, zbierajcie ekipę znajomych - takiej imprezy jeszcze u nas nie było!

 

Johnny Trzy Palce

Pieprzna muzyka ze szczyptą kantry. Pali w gardle i huczy w głowie, a przy tym rozgrzewa. Opowiada o miłości i dobrej zabawie, z nastawieniem na alkoholizm i dziwkarstwo. Możliwe skutki uboczne: kac moralny i trzydniowa depresja. 

Johnny Trzy Palce  to redneckowski klimat, energetyczna muzyka i historie przesycone czarnym humorem. To mieszanina country i rocka, sowicie zakrapiana i doprawiona bezkompromisowymi polskimi tekstami. To muzyka niepokorna - czasami lekko wulgarna, ale też zabawna, obok której nie można przejść obojętnie.

Zespół Kefiry powstał jesienią 2011 roku we Wrocławiu. Założycielami grupy byli Maks Ambroziak(gitara akustyczna, wokal) i Tomek Burzyński(perkusja). W ich głowach jednocześnie zrodził się pomysł, aby znane i powszechnie lubiane piosenki (tzw "klasyki") przearanżować na styl rodem z Dzikiego Zachodu i grać z wykopem ku uciesze gawiedzi. Kefiry zajęły drugie miejsce w konkursie telewizji KampusTV Reccover, aranżując "Dni których nie znamy" Marka Grechuty w stylu country-bluegrass http://www.youtube.com/watch?v=NKmwIjrwoFs

W nowym składzie, z autorskim materiałem, postanowili na poważnie zająć się „zabawą w kowbojów". Do najświeższych sukcesów zespołu można zaliczyć wyróżnienie na Grechuta Festival w Krakowie oraz występ na Gali Finałowej, a także występ w 7 edycji Must Be The Music z coverem „Living next door to Alice" z rep. Smokie. Kefiry nie boją się sięgać po takie utwory jak „Takie tango", „Czerwony jak cegła", „Jolka, Jolka..." „Dni, których nie znamy", czy „Autobiografia", by pokazać światu ich countrowe oblicze. Do tych znanych i powszechnie lubianych przebojów zespół postanowił dorzucić swoje autorskie kompozycje i teksty, czyniąc z nich obecnie priorytet w swoich działaniach. 

Obecny skład zespołu Kefiry

Maksymilian "Szeryf" Ambroziak - gitara akustyczna, wokal
Tomasz "Burza" Burzyński - perkusja
Henryk "Clapton" Borsiak - gitara elektryczna
Piotr "Chrapczens" Chrapusta - gitara basowa
Jadwiga "Pani Szeryf" Tomczyńska - wokal

I tak czterech wspaniałych, i jedna wspaniała, wspólnie przemierza prerie krajowych scen i klubów muzycznych. Uzbrojeni nie w colty, ale w gitary, zabierają słuchaczy na Dziki Zachód, z każdego koncertu robiąc istne RODEO! 

Sam Billy the Kid powiedział o nich kiedyś "(...) dobre chłopaki, te Kefiry..."

Bilety
Sprzedaż zakończona.