EnglishEnglish
 
ANITA LIPNICKA

ANITA LIPNICKA

pon., 5 grudnia 2016, 20:00

Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79
61-891, Poznań
sprzedaż zakończona
Opis

Good Taste Production oraz Chaos Management Group zapraszają na koncert Anity Lipnickiej w ramach trasy koncertowej „Na Osi Czasu”! Artystka wystąpi 5 grudnia w poznańskim Blue Note. 

Anita Lipnicka powraca na rynek fonograficzny. Jej premierowy utwór „Ptasiek” zadebiutował 24 lipca na Liście Przebojów Programu Trzeciego i zapowiada on nadejście nowej płyty. Jest również zwiastunem jesiennej trasy koncertowej „Na Osi Czasu”, na którą przygotowywane są największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni dwudziestu lat działalności artystycznej, we wszystkich konfiguracjach, a więc z płyt solowych, z Johnem Porterem jak i z repertuaru Varius Manx. 

Podczas koncertów będzie można usłyszeć także kilka utworów premierowych. Całość odbędzie się w wyjątkowej atmosferze, ze specjalną oprawą świetlną i wizualizacjami.

Sama artystka tak opowiada o utworze „Ptasiek”: „Każdy z nas ma swojego “Ptaśka” – to mógłby być przyjaciel z dzieciństwa, nauczyciel, ojciec, kochanek, ktoś przelotnie spotkany w podróży, kto dotknął nas głęboko, otworzył serce i oczy, rozniecił w nas  iskrę, której światło nigdy nie gaśnie. Sam zniknął, odszedł, przepadł bezpowrotnie, ugięty pod ciężarem życia. Jednak to, w co wierzył, jakim wartościom przyświecał, nie poszło na marne, bo żyje w nas nieustannie, inspiruje kolejne pokolenia.

“Ptasiek” to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca.

Nick [Talbot], gdziekolwiek  jesteś... “Za to co mam w sobie, dziękuję Tobie”.”

Bilety
Sprzedaż zakończona.