EnglishEnglish
 
Anita Lipnicka Vena Amoris

Anita Lipnicka "Vena Amoris"

pt., 8 listopada 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Koncert promujący najnowszą płytę VENA AMORIS.


Anita Lipnicka zakończyła właśnie prace nad nowym albumem studyjnym. Materiał został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy ,Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty. Całość zmiksował Stuart Bruce (Bob Marley, Yes, Van Morison, David Sylvian,  Cate Bush i inni). 

Na album składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego pop'u, zabarwianego wpływami stylu „Americana”.

 „Chciałam nagrać coś, co nie będzie przypominało żadnych  moich wcześniejszych dokonań, ani kojarzyło się z niczym, co można usłyszeć na naszym rodzimym rynku muzycznym” - zdradza Anita. - „Postawiłam na niekonwencjonalny zestaw kolorów i vintage'owe brzmienia, instrumenty takie jak pedal steel, banjo, wibrafon czy Wurlitzer ”.  

Pierwszy od trzynastu lat autorski krążek artystki, nagrany w języku polskim, pojawia się na rynku 02.10.2013 i jest zatytułowany  „Vena Amoris”. 

Zaraz po premierze albumu, Artystka rusza w dużą trasę koncertową po Polsce z udziałem muzyków brytyjskich. Koncert w Imparcie jest w ramach trasy promującej najnowszą płytę.

Nowy album ukaże się nakładem Mystic Production. Michał Wardzała, szef firmy, komentuje: Współpraca z Anitą to dla nas zaszczyt i wielka radość. Choć to dopiero kilkumiesięczna znajomość, mam mocne poczucie, że tak pod względem artystycznym, jak i personalnym, jest to artystka, która idealnie wpisuje się w filozofię Mystic Production. Pasja, szczerość, dobra energia i wielki talent - to cechy, którymi Anita emanuje. Miałem przyjemność odwiedzić studio Fishermarket i usłyszeć część utworów z nowej płyty i tak jako fan, jak i wydawca, chcę powiedzieć szczerze - kocham te dźwięki i przebieram nogami w oczekiwaniu na efekt końcowy!

Bilety: 
70zł - kategoria I
60zł - kategoria II
50zł - kategoria III

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.