EnglishEnglish
 
Anja Sei - Tribute To Lana Del Rey

Anja Sei - Tribute To Lana Del Rey

niedz., 26 marca 2017, 19:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Zapraszamy na koncert poświęcony, jednej z najciekawszych wokalistek naszych czasów, który poprowadzi Anja Sej wraz z towarzyszącym zespołem.

Lana Del Rey, właśc. Elizabeth Woolridge Grant (ur. 21 czerwca 1985 w Nowym Jorku)[9] – amerykańska wokalistka indierockowa, kompozytorka i autorka tekstów piosenek[10] aktywna w przemyśle muzycznym od 2005 roku. Jej pseudonim artystyczny jest połączeniem imienia hollywoodzkiej gwiazdy Lany Turner i nazwy Forda Del Rey[10][12]. Nazywana gangsta Nancy Sinatra (ang. „gangsterska Nancy Sinatra”) przez krytyków muzycznych. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy. Dwukrotnie w 2014 roku w kategorii „Najlepszy album pop” za minialbum Paradise oraz w kategorii „Najlepsza piosenka filmowa” za utwór „Young and Beautiful”. W 2016 roku uzyskała nominację wraz z The Weeknd do tejże nagrody w kategorii „Album roku” za wydawnictwo zatytułowane Beauty Behind the Madness, które współtworzyła wraz z nim i wieloma innymi artystami. W 2015 roku otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii „Najlepsza piosenka” za utwór „Big Eyes” wykorzystany w filmie Wielkie oczy. Jej debiutancki album Born to Die rozszedł się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy na całym świecie, zaś album Ultraviolence w ponadmilionowym nakładzie. Według Nielsen SoundScan szacowany nakład ze sprzedaży utworów Del Rey w samych Stanach Zjednoczonych wynosi 4 miliony 500 tysięcy egzemplarzy. Lana jest drugą najczęściej odtwarzaną artystką w mediach strumieniowych Spotify w Stanach Zjednoczonych i trzecią najpopularniejszą artystką w tym serwisie na świecie. Jej muzyka była znana z kinowego stylu, jest zaabsorbowana tematami tragicznego romansu i melancholii i ich odniesień do popkultury, a zwłaszcza Americany – przedmiotów lub zbiorów artefaktów odnoszących się do dziedzictwa kulturowego Stanów Zjednoczonych w latach 50. i 60. XX wieku.

Bilety
Sprzedaż zakończona.