EnglishEnglish
 
Anna Maria Jopek - Polanna

Anna Maria Jopek - Polanna

śr., 11 listopada 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Anna Maria Jopek zaprosiła do  współpracy swoich muzycznych przyjaciół, którzy wykonają często w zupełnie nowych aranżacjach, utwory największych polskich kompozytorów i mistrzów słowa. W tym wyjątkowym koncercie wystąpią czołowi  wykonawcy  sceny jazzowej i folkowej : Maria POMIANOWSKA, Adam STRUG, Mateusz POSPIESZALSKI, Piotr NAZARUK, Marek NAPIÓRKOWSKI , Rafał KWIATKOWSKI, Krzysztof HERDZIN i Paweł DOBROWOLSKI.

Gościem specjalnym będzie  STANISŁAW SOYKA

POLANNA – to neologizm stworzony dla określenia muzyki Anny Marii Jopek czerpiącej bezpośrednio z polskiej muzyki tradycyjnej i klasycznej. AMJ śpiewa i improwizuje na kanwie twórczości Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, a nawet renesansowego Wacława z Szamotuł. To próba dotarcia do istoty słowiańskiej duszy w muzyce. AMJ zderza nostalgie modalnych pieśni swoich stron z zadziorną taneczną rytmiką polskiej muzyki tanecznej, a wszystko staje sie pretekstem do jazzowych improwizacji i odkrycia przestrzeni uniwersalnej, ponad czasem i granicami. AMJ chciałaby, aby mazurek, kujawiak i oberek były jak brazylijska bossa nova – kodem muzycznym, poznawanym na całym świecie, konwencją, w której chcą pisać i improwizować nie tylko w jej ojczystym kraju.

Polanna nie tylko zachwyca oryginalnością. Posiada walor kulturoznawczy, przywołując to co dla AMJ najpiękniejsze w tradycji muzycznej jej kraju.

Anna Maria Jopek – wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

Bilety:

150 zł - I kategoria
120 zł - II kategoria
90 zł - III kategoria
60 zł - IV kategoria (wejściówka - wyłącznie dla studentów i uczniów)* 

-----------------------------------------------------------
*Miejsca siedzące w kategoria IV będą przydzielone przy wejściu na koncert 11.11.2015 r. w godz 18:00-18:45. Prosimy o punktualne przybycie.

Bilety
Sprzedaż zakończona.