EnglishEnglish
 
Another Pink Floyd Tribute

Another Pink Floyd Tribute

niedz., 29 listopada 2015, 18:00
( Wstęp od godz. 17:00 )


Klub Parlament
ul. Św. Ducha 2
80-834, Gdańsk
sprzedaż zakończona
Opis

ANOTHER PINK FLOYD TRIBUTE

Największe utwory Pink Floyd na żywo

ANOTHER Jest pierwszym polskim zespołem który wykonuje utwory PINK FLOYD na żywo. Formacja powstała w 2009 roku w podkrakowskiej Skawinie. Ponad sześcioletnia obecność na polskiej scenie koncertowej pozwoliła zbudować zespołowi grono fanów PINK FLOYD którzy jako wymagająca publika zaakceptowali tę formę przekazu twórczości Floydów i licznie pojawia się na koncertach. A przekaz ten jest na najwyższym poziomie. Nie ma mowy o półśrodkach skoro na scenie pojawia się aż dziewięcioosobowy zespół okraszony doskonałą oprawą wizualną i techniczną.

To co wyróżnia zespół ANOTHER z pośród innych zespołów tego typu to niesamowita radość z grania przez muzyków materiału który pokrywa się z personalnymi fascynacjami wszystkich w zespole. Ze sceny emanuje pozytywna energia. Bezpośredni kontakt i integracja z publiką tworzy z goła inną atmosferę do jakiej przyzwyczaiły zagraniczne zespoły coverowe odwiedzające nasz kraj.

Polski Pink Floyd - bo tak często zespół jest nazywany przez publikę idealnie balansuje miedzy oryginalnymi partiami a własną interpretacją.  Charyzmatyczny wokalista Norman Power śpiewa zarówno w stylistyce zbliżonej do Rogera Watersa jak i Davida Gilmoura jednak zachowując dozę swojej interpretacji oraz prowadzi bezpośredni kontakt z publiką.

Charakterystyczne dla Pink Floyd partie gitarowe są wykonywane z zachowaniem niepowtarzalnego brzmienia i wirtuozerii także z elementami własnych niuansów interpretacyjnych. Sprawia to ze muzycy nie dążą do odtworzenia każdego dźwięku możliwie najbliżej oryginalnych partii zostawiając dozę dystansu. Jest zatem miejsce na własny oddech muzyczny który nie wciska muzyków jedynie w ramy rzemiosła pozostawiając miejsce dla artyzmu.

Zespół skupia się na graniu głównie w klubach omijając liczne w naszym kraju imprezy plenerowe. Dlatego na koncertach pojawiają sie ludzie mocno "zajawieni" na twórczość floydów a ich obecność nie jest dziełem przypadku.  

Mniejsza przestrzeń klubów ogranicza nieco możliwości techniczne tak więc trudno włączyć w występ pewne elementy, znane z koncertów pierwowzoru – nie oczekujmy zatem wielkich ekranów, trójwymiarowych wizualizacji, walących się na scenę gigantycznych ścian. Ograniczona przestrzeń klubu nadaje natomiast koncertom wyjątkowy kameralny klimat i atmosferę współuczestniczenia w wydarzeniu.

Na występ ANOTHER Pink Floyd składają się największe floydowskie utwory z płyt „Dark Side Of The Moon”, „The Wall” czy „Wish You Were Here” i wiele innych. Koncert to zarówno starsze rozbudowane kompozycje, jak i nagrania z ostatniej studyjnej płyty.

Muzycy zespołu sugerują zachować dystans i podkreślają: "nie porównujcie nas do oryginału"– w zamian gwarantują przeżycie wieczoru wypełnionego floydowskim duchem i dobrze spędzony czas na prawie trzygodzinnym występie. 

Wiecej o zespole:

https://www.facebook.com/AnotherPinkFloyd
https://www.youtube.com/watch?v=LH7zPU1o6yc
https://www.youtube.com/watch?v=qfjfr9vV3U4

Bilety
Sprzedaż zakończona.