EnglishEnglish
 
Antonio Fruscella

Antonio Fruscella

sob., 4 października 2014, 18:00

sprzedaż zakończona
Opis

Koncert „100 lat gitary” to doskonała okazja, by poznać wyjątkowe kompozycje gitarowe europejskich mistrzów XX wieku. Na to spotkanie zabierze nas znakomity włoski gitarzysta Antonio Fruscella, który wystąpi 4. października w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

Antonio Fruscella ukończył Konserwatorium Muzyczne w Campobasso we Włoszech. Następnie doskonalił grę na gitarze klasycznej w Konserwatorium Aubervilliers-La Courneuve w Paryżu pod kierunkiem słynnego Alberto Ponce. W trakcie swojej edukacji muzycznej Antonio Fruscella uczestniczył również w kursach prowadzonych przez najwybitniejszych europejskich gitarzystów, takich jak: D. Russell, O. Ghiglia, L. Zea, G. Listes, A. Valente.

Obecnie gitarzysta ma już na swoim koncie liczne występy na festiwalach i koncertach międzynarodowych w Europie, Ameryce Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Każdego roku wyjeżdża w trasę koncertową po Europie, w czasie której występuje solo lub w duecie z pianistką Ranią Debes. Założony razem z nią w 2001 roku Duo Debs-Fruscella doczekał się dwóch nagrań płytowych Momenti Samai i Opus Mixtum. Na co dzień Antonio Fruscella pracuje jako nauczyciel gitary w Konserwatorium Muzycznym w Melun we Francji.

W sobotę, 4. października, Antonio Fruscella zagra solowy koncert w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Artysta wykona utwory pięciu kompozytorów, których dzieła ukształtowały gitarową muzykę klasyczną XX wieku. Fruscella sięgnie do twórczości 

N. Coste, J. Turiny, M.C. Tadesco, E. Pujola i F. Tarregi. Gitarzysta wykona także utwór Alma, współczesnego włoskiego kompozytora S. Iannarelliego, który został napisał właśnie z myślą o Fruscelli. 

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.