EnglishEnglish
 
Ariel Ramirez Tango Milonguero

Ariel Ramirez Tango Milonguero

niedz., 15 listopada 2015, 19:00

Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5
50-072, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Klubokawiarnia Mleczarnia oraz Agencja Echomusic Art Management zaprasza serdecznie na koncert argentyńskiego bandoneonisty Ariela Ramireza. Artysta doskonale znany polskiej publiczność zaprezentuję swój nowy program Tango Milonguero. 

Ariel Ramirez bliski krewny znanego kompozytora argentyńskiego o tym samym imieniu i nazwisku, pochodzi z Argentyny (prowincja Cordoba). Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. z wybitnym argentyńskim skrzypkiem, NESTOREM GARNICĄ,  wokalistą MARCELO TOLEDO,  kubańskim wokalistą EL MUSO (exwokalista znanej grupy Buena Vista Social Club) etc. Wraz z zespołami, których był członkiem, koncertował w wielu krajach Południowej Ameryki: Chile, Brazylii, Paragwaju, Peru, Boliwii, Urugwaju, Wenezueli. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na festiwalach folklorystycznych w Południowej Ameryce, wykonując  utwory folkloru argentyńskiego i tango.

Od roku 2010 Ariel mieszka w Polsce, we Wrocławiu, gdzie założył zespół Ariel Ramirez Tango Quartet w składzie: Ariel Ramirez - bandoneon, Joao Teixeira de Sousa z Portugalii – wokal, oraz wrocławianie: Dominika Białostocka – gitara klasyczna, Darek Samerdak – piano, Marcin Spera – kontrabas . Zespół wykonuje tradycyjne tanga argentyńskie oraz popularne tematy latynoamerykańskie w stylu tango. Urozmaiceniem repertuarowym są kompozycje z gatunku fado, niezwykle autentycznie i głęboko interpretowane przez Portugalczyka Joao de Sousę. Pierwsza płyta zespołu „AIRES” , wydana przez IBERIA Records, okazała się dużym sukcesem – na koncertach zarówno w Polsce jak i za granicą cieszy się niezmiennie sporym zainteresowaniem, sprzedając się licznie bez względu na rodzaj imprezy. Dotychczas zespół wystąpił w wielu miastach Polski (Jaworki, Knurów, Kraków, Oława, Opole, Polanica Zdr., Poznań, Radom, Sopot, Staniszów, Świdnica, Warszawa, Wrocław, Ząbkowice Śl., Żary, i in.) zarówno w salach filharmonii lub teatrach jak i w klubach oraz na plenerach przy okazji znaczących festiwali muzycznych. Zespół koncertował również za granicą (Włochy, Niemcy). 

Najnowszym osiągnięciem grupy jest nagrana w 2012 roku płyta "NUEVOS AIRES" , której brzmienie wzbogacone zostało o skrzypce w wykonaniu młodej wrocławskiej artystki Marleny Grodzickiej-Myślak.Ponadto powstał video clip promujący miasto Wrocław do kompozycji Ariela Ramireza " WROCŁAW ZIELONY".

Bilety
Sprzedaż zakończona.